Edifier TWS1 Pro incelemesi

Merhabalar.
Cihaz bugün elime geçti. Kendi sitesinden 400 TL'ye aldım. Biraz kullandıktan sonra inceleme yazısı yazmaya karar verdim. Artı ve eksi yönleri olarak liste yapacağım.

Artılar (+)
-Cihaz Bluetooth 5.2 destekliyor. Eğer siz de 5.2 destekleyen bir cihaza bağlarsanız, gecikme çok çok az oluyor. Valorant'ta denedim, gecikme olduğunu test etmeye çalışırsanız gecikme olduğunu anlarsınız fakat alışılırsa sorun olmayacak bir gecikme olduğunu düşünüyorum. Ben bu gecikme ile oynarım.
-Bluetooth bağlama ve diğer cihazlar tarafından bulunmada herhangi bir sorun yok. Çok hızlı bağlanıyor.
-Ses kalitesi gayet güzel. KZ ES3 kulaklıktan geçtim. En az onun kadar iyi. Baslar gayet yeterli, güzel.
-Ses seviyesi çok iyi. Yüksek ses veriyor.
-Üzerinde dokunmatik tuş bulunuyor. Ses yükseltme/açaltma, şarkı başlatma/durdurma, görüşme kabul etme/reddetme, hepsi güzel çalışıyor.
-Kulağa oturan kısmın yapısı güzel, koşu ve spor yapılmadığı sürece düşmez.
-Kutusun boyutu güzel. Cepte bir sorun oluşturmaz.
-İçinde garanti kağıtlarının ve kulaklığın bulunduğu paket muhteşem.
-Tek kulak kullanımına uygun.

Eksiler (-)
-Eğer 5.0 bir bağlantı yaparsanız gecikme hissediliyor. Benim telefonum 5.0, gecikme var. Call of Duty Mobile ile denedim. Ben oynarım fakat gecikme olduğu belli.
-Spor, koşu tarzı aktivite yaparsanız muhtemelen kulağınızdan düşeecektir. Evde biraz yürüyüş, koşu, şınav vs. yaptım, düşer gibi. Zaten buna uygun yapılmış bir cihaz değil sitesinden anladığım kadarıyla.
-Dış sesleri düşük ses seviyelerinde duyabiliyorsunuz. Aktif gürültü önleme yok (Pasif var sanırım.) ama yine de yazayım.

Uyarı
-Kulaklıkların kendisi su ve toz geçirmezlik sertifikasına sahip fakat kutusunda bu yok.

1_43_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılmadı hocam. İletişim kısımları da kapandı
Konuya bekliyorum.

Tws 1 pro dan memnun musunuz? Mikrofon ve ses kalitesi durumu nedir?
Memnunum. Tüm gereksinimlerimi karşılıyor. Müzik için harika. Temizlemesi de kolay. Aldığımdan beri hiç sıkıntı yaşamadım.
Mikrofonunu çok az kullandım, kullandığım zaman arkadaşlarım gayet iyi olduğunu söylüyorlardı. Fakat dikkat edin hem mikrofonu hem yüksek kaliteli sesi aynı anda alamıyorsunuz, önceki mesajlarda yazmıştım nedenini.

Memnunum. Tüm gereksinimlerimi karşılıyor. Müzik için harika. Temizlemesi de kolay. Aldığımdan beri hiç sıkıntı yaşamadım.
Mikrofonunu çok az kullandım, kullandığım zaman arkadaşlarım gayet iyi olduğunu söylüyorlardı. Fakat dikkat edin hem mikrofonu hem yüksek kaliteli sesi aynı anda alamıyorsunuz, önceki mesajlarda yazmıştım nedenini.
Mikrofonda ses net gitme modunda gelen ses ne kadar iyi oluyor kulaklıksız direkt telefonla konuşuyor gibi geliyor mu? Yeterli mi yükseklik netlik? Bir de okuduğum 1 yorum vardı kutuya tam yerleşmeme açık kalması gibi yuvaya oturmuyormuş bazen var mı böyle bir problem. Çok teşekkür ederim.

Mikrofonda ses net gitme modunda gelen ses ne kadar iyi oluyor kulaklıksız direkt telefonla konuşuyor gibi geliyor mu? Yeterli mi yükseklik netlik? Bir de okuduğum 1 yorum vardı kutuya tam yerleşmeme açık kalması gibi yuvaya oturmuyormuş bazen var mı böyle bir problem. Çok teşekkür ederim.
Yani çok iyi olmuyor, normal telefon ahizesinden az bir şey daha iyidir veya aynıdır. Telefon ile görüşme yapmak için yeterli.
Bende hiç öyle bir sorun olmadı. Dediğim gibi ben hiç sorun yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı