Eğitim kelebeğini taşımak suç mudur?

İTZfiyur

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar her türlü bıçağı çok severim son zamanlarda kelebek olarak adlandırılan bicaklardan birini alacağım. Genelde evimde odamda bakımlarını yapıyorum odamın dışında bana ait olan hiçbir kesici alet göremezsiniz. Zaten hiç kavga eden bir insan da degilim genelde kavga cikacagini anlayınca arazi olurum :). Soruya geçeyim: Eğitim kelebegi diye keskin bir kısmı olmayan bir bıçak var. Kelebek almadan önce onla birkaç antrenman yapmak istiyorum. Açıkçası 40-50 liralık bir aleti almadigim için elimin kesilmesini istemem. Silah olarak kullanılamayacağıni düşünüyorum o yüzden muhtemelen sürekli üstümde bulunacak. Yani gittiğim yerlerde bir köşeye oturup fıtı fıtı kelebek çevirmek can sıkıntısını azaltır diye de dusunmuyor değilim. Acaba bu hiçbir keskin yeri olmayan aleti taşımak yasal midir? Daha önce bu tarz bir deneyimi olan oldu mu? Sorularıni cevaplayabilecek olursa sevinirim.

Herhangi bir sorun oluşmaz. Kesici ve delici bir bıçak değil, hatta bıçak değil. Bıçak olabilmesi için kesmesi ya da delmesi gerekli.

Oluksuz bıçaklar bile taşınması yasal(kasap bıçağı vb.), bunu oyuncak niyetine taşırsınız sorun olmaz.

Bana arkadaşım vermişti elimde sallıyordum her şey yolundaydı ama polis çevirmesinde durdurdu baktı 5-6 dakika, sonra meğer önceden mahallede ciddi yaralanmalar olmuş, az daha yakalıyorlardı beni. Aman diyeyim.

@İtzfiyur hocam görünüş açısından bıçağı andıran bir trainer polisle yüz göz olmanıza sebep olur. Ama yaş sorar. Kimlik ister. Bıçağa bakar. Tamam der.

Tüm yorumlar için teşekkür ederim. Yan binalardan birinde polis olan bir abi var yakın zaman içinde satın alıp ona soracağım bunu deri kılıf içinde tasisam sorun çıkarır mi diye. Alacağım cevabı buraya da eklerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı