Kart bıçak taşımak suç mudur?

• Konuyu başlatan Pl3x
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 10B
Hava alanında cüzdanımdan çıkartmamı ve teslim etmemi istediler. Orada olduğunu bile unutmuştum sanırım suç kapsamında çünkü biraz irdelemişlerdi.

Spor için veya herhangi bir ustalık gerektiren iş için olmayan, herhangi bir kesici ve delici aletin bulundurulması; kanunlar çerçevesinde yasaktır.

AVM, terminal gibi yerlerden kesici aletlerle "gizlemeden" geçemezsiniz. Yani taşıması yasak. Eğer dağcılık, kamp gibi faaliyetlerde bulunduğunuzun ispatı olan kıyafete ve ekipmana dahil kaliteli kama, çakı taşıyorsanız bunları bile geçirmek için görevlilerin insafına kalmış durumdasınız.

Aynısını cüzdanda taşıyorum. Sizde gizli bir yerine sokun üstüne de varsa boş ininal Kart falan koyun.

Hocam ben 15 yaşındayım, okula, bir yerlere falan kendim gidip geliyorum doğal olarak. İstanbul'da kimin ne olduğu hiç belli olmuyor. Ben bunu kullanmaya değil de korkutmak için almayı düşünüyorum. Bir polis, bekçi falan görse bir der mi? Ne yapmam gerekir?

Hocam ben 15 yaşındayım, okula, bir yerlere falan kendim gidip geliyorum doğal olarak. İstanbul'da kimin ne olduğu hiç belli olmuyor. Ben bunu kullanmaya değil de korkutmak için almayı düşünüyorum. Bir polis, bekçi falan görse bir der mi? Ne yapmam gerekir?

Bu tarz şeyleri korkutmak için diye alıp sonrasında karşınızdakini daha fazla kışkırtıyorsunuz bilginize.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı