Eğitim Sistemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Milliyetçilik enjecte edilmesini doğru mu buluyorsunuz? Bu o çocuklara bir dayatma olmuyor mu? Onların özgürlüğünü kısıtlamıyor hatta engellemiyor musunuz? İstedikleri tarihi kendi iradeleriyle öğrenemiyorlar mı? Siz bu yapılanları desteklerken gençlerin zeka anlama düşünme kapasitesinin durumunun farkında mısınız?

Milliyetçilik enjecte edilmesini doğru mu buluyorsunuz? Bu o çocuklara bir dayatma olmuyor mu? Onların özgürlüğünü kısıtlamıyor hatta engellemiyor musunuz? İstedikleri tarihi kendi iradeleriyle öğrenemiyorlar mı? Siz bu yapılanları desteklerken gençlerin zeka anlama düşünme kapasitesinin durumunun farkında mısınız?

Eğitim sistemimiz zaten dayatma üzerine kurulu değil mi? Özgürlük kısıtlamayla bu konunun uzaktan yakından alakası yok. Zaten berbat olan bir gençliği bir de kimliksizleştirirseniz bu ülkenin en fazla 30 yıl daha ömrü olur.
Bana kalırsa ilk öğretilmesi gereken sağlam bir Türkçe, ardından da sağlam bir Tarih ve güzel bir milliyetçilik aşısı yapmaktır. Gerisi zaten gelir. İlk 5 yıl bu dediklerim yapılıp, ardından da çocuğun eğilimine ve zekasına göre bir bölüme gönderilmesi, güzel bir eğitim sistemi ile çok güzel sonuçlar doğuracaktır.
Unutmamak gerek ki, bizim millet olarak 2000 yıldan uzun bir süre varolabilmemizin en temel nedeni, çocukluktan beri aşılanan vatan ve millet aşkıdır. Bunun engellenmesi yada elimizden alınması demek, bu millete yapılacak en büyük ihanet ve vatan hainliğidir.

Ne demek alakasi yok? Şu konuda hem fikiriz ki eğitim sistemi berbat. Ben vatan veya milletin el üstünde tutulmasina karsi degilim tutturulmasina karsiyim bunu yapmayanlara vatan haini denilmesine karsiyim bu sonraki asamalarda seninngibi dusunmeyenleri katletmeye kadar goturur ki bu cok uzak degil türkiyede. Toplumdaki damgalanmalara karsiyim.

Hayırdır kardeşim milliyetçilikle ilgili bir sorunun mu var? Vatan veya milletten önemli değerlerin neler senin? Eğer vatanı sevmiyorsan söyle de ona göre konuşalım.

Senin vatan ve millet kavramin ne? İnsanlik ilkesinde ilerlerim vatan ve millet te neymiş?

Bugün bu ülkenin insanları bu kadar ayrılığa senin gibiler yüzünden sürükleniyor işte. Ne kendine ne de vatanına bir faydan olur bu kafayla. Senin gibilerin vatana ihtiyacı yok zaten. İnsan birey olarak düşünülürse senin gibi boş kafalar doğar. Geçmişte de günümüzde de sırf vatan için ne canlar feda edildi. Umarım nesliniz çabuk tükenir.

Ne demek alakasi yok? Şu konuda hem fikiriz ki eğitim sistemi berbat. Ben vatan veya milletin el üstünde tutulmasina karsi degilim tutturulmasina karsiyim bunu yapmayanlara vatan haini denilmesine karsiyim bu sonraki asamalarda seninngibi dusunmeyenleri katletmeye kadar goturur ki bu cok uzak degil türkiyede. Toplumdaki damgalanmalara karsiyim.
Toplumda damgalanma olmasının tek sebebi, iktidar partisini sevmediği için gözlerini kırpmadan vatan hainliği bile yapabilecek olan kişilerdir. Onun dışında Türk olursun ama vatanını sevmezsin, o sana kalmış. Türkiye'de de birçok yabancı okul var. Birisine gitmekte özgürsün. Yine senin seçimin. En ufak bir milliyetçilik baskısı olmaz. Ve, dediğim gibi tarihimiz 2000-2500 yıl kadar öncesine, belki daha da önceye dayanıyor. Tüm Türk nesilleri milliyetçilik ile yetiştiriliyor. Vatan aşkı ile yetiştiriliyor. Ve yine tarihe bakarsan, güçlü devletler kurmasına rağmen en az katliam-toplu öldürme vakası yapan milletlerin yine biz olduğumuzu görürsün. Şimdiye kadar hiçbir zaman katletmeye götürmedi. Milliyetçilik dorukta olduğunda bile öyle bir olay olmadı.
Ve eklemek istiyorum, 'Türk'den kastım, günümüzdeki Türk kavramı değil. Kürt, Laz, Çerkez, Uzakdoğu vs. günümüzde her ne denirse densin, benim için hepsi 'Türk'tür.

Hüseyin sen tarih bilgini biraz yenile istersen. "Ve yine tarihe bakarsan, güçlü devletler kurmasına rağmen en az katliam-toplu öldürme vakası yapan milletlerin yine bizolduğumuzu görürsün. Şimdiye kadar hiçbir zaman katletmeye götürmedi.Milliyetçilik dorukta olduğunda bileöyle bir olay olmadı." bu cumlenden belli oluyor.

Hüseyin sen tarih bilgini biraz yenile istersen. "Ve yine tarihe bakarsan, güçlü devletler kurmasına rağmen en az katliam-toplu öldürme vakası yapan milletlerin yine bizolduğumuzu görürsün. Şimdiye kadar hiçbir zaman katletmeye götürmedi.Milliyetçilik dorukta olduğunda bileöyle bir olay olmadı." bu cumlenden belli oluyor.
Buyrun, tartışalım. Örnekler verin, tarih verin. Konuşalım. Bakalım ne katliamlar yapmışız.

Akif senin vatan anlayisin ne? Tartismaktan korkuyorsunuz gerceklerle yuzlesmekten cekiniyorsunuz siradan hayatinizda size basarilar. Ayrica bu vatan adinda yapilan en buyuk hatalar sen ve senin gibi dusuncelerden cikiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı