Eğitim sistemimiz

@The_Türk Aynen hocam, her şey mükemmel ve olması gerektiği gibi, suç sadece öğrencilerde. Aynen (!)

"50 alacak kadar ezber yapıyorum. Yetiyor."

Bak örnek öğrenci bu. Adam 50 alana kadar ezber yapıyor sonrasını Allah kerimdir, bulurum bir yolunu yordamını diye sallıyor. Bu arkadaş tek değil. Milyonlar var böyle. Bir şeyler öğrenemedikten sonra diplama sadece kağıt parçaşıdır. Önce bu zihniyetten kurtulun, sonra devleti eleştirin. 😉

Sen kendini geliştirip bir yerlere gelemedin diye kolaya kaçıp suçu devlete atmayacaksın

Gece gündüz durmadan çalışıp, uykusuz kalıp, sırf istediği yere gelmek için aklınıza gelebilecek her şeyden fedakarlık yapan öğrenciler için cidden böyle düşünüyorsanız benim söyleyebilecek başka bir şeyim kalmamıştır. Kimi suçlayacak peki? Siz sadece bir tane örnek verip herkesi genelliyorsunuz.

Gece gündüz durmadan çalışıp, uykusuz kalıp, sırf istediği yere gelmek için aklınıza gelebilecek her şeyden fedakarlık yapan öğrenciler için cidden böyle düşünüyorsanız benim söyleyebilecek başka bir şeyim kalmamıştır. Kimi suçlayacak peki? Siz sadece bir tane örnek verip herkesi genelliyorsunuz.

O öğrenciler istedikleri yerlere geliyor da kaç kişi var gerçekte böyle. Herkes dediğiniz gibi çalışıyor olsaydı şimdi bu konuyu konuşuyor olur muyduk?

"50 alacak kadar ezber yapıyorum. Yetiyor."

Bak örnek öğrenci bu. Adam 50 alana kadar ezber yapıyor sonrasını Allah kerimdir, bulurum bir yolunu yordamını diye sallıyor. Bu arkadaş tek değil. Milyonlar var böyle. Bir şeyler öğrenemedikten sonra diplama sadece kağıt parçaşıdır. Önce bu zihniyetten kurtulun, sonra devleti eleştirin. 😉
Çok pardon, anlatsana biraz mimar olacak bir adam neden biyolojide en ufak hücre biriminin detaylı görevlerini ezberleyerek kafasını boş yere durdursun?
Veyahut kimyada türlü türlü bağ isimlerini ve nasıl oluştuğunu hayatının hiçbir zerresinde kullanmayacak bir çocuk neden bunları ezberlemeli??

Berbat diyebilirim. Hiç memnun değilim şahsen. Her şey yazıya bağlı. Bazı alanları severim ama bölüme göre çok kötü gerçekten. En azından seçilen tercihlere göre seçenekler kısıtlansa daha iyi olabilirdi.

Çok pardon, anlatsana biraz mimar olacak bir adam neden biyolojide en ufak hücre biriminin detaylı görevlerini ezberleyerek kafasını boş yere durdursun?
Veyahut kimyada türlü türlü bağ isimlerini ve nasıl oluştuğunu hayatının hiçbir zerresinde kullanmayacak bir çocuk neden bunları ezberlemeli?

Hangi üniversite yapıyor bunu?

Geri
Yukarı