Egzersiz öncesi kahve gerçekten yağ yakar mı?

Kagamii

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu aralar ağırlık, spor ile kafayı bozdum pazartesi spor salonuna başlayacağım. Önceden 4 aya yakın gitmiştim genellikle kardiyo yapıyordum ağırlık da yapıyordum ama öğretecek kimse olmadığı için çok yapmıyordum bayağı kilo verdim. Şu an tekrar başlayacağım bir sebebi yok, hem şu hafiften çıkan inatçı göbeğimi eritmek için hem de kas yapmak için iyi besleniyorum tavuk eti, kırmızı et, yumurta, yarım yağlı yoğurt, peynir, süt. Bu kadar detaylı yazmamın nedeni daha iyi cevaplar verebilmeniz içindir, asıl konumuza gelecek olursak egzersizden önce Nescafe classic ve egzersizden sonra Nescafe classic içiyorum yağ yakımını hızlandırdığı doğru mudur?
Not: 5 gündür evde egzersiz yapıyorum yarım saat kardiyo ağırlıklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kahve metabolizmanızı hızlandırabilir. kafein içerdiğinden antrenman performansınızı da olumlu yönde etkileyebilir ama kahve tüketmenin kilo vermek ile doğrudan bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum.
Sadece Kardiyo yapmayın imkanınız varsa spor salonuna yazılın. Youtube'de evde full body antrenmanları var o videoları izleyip biraz kardiyo biraz o videolar ile yaparsanız hem kas kazanırsınız hemde vicudunuzu yağ yakmaya zorlarsınız. Beslenmeye dikkat edip makro hesabı da yaparsanız 10 numara olur :)

Kafein oranı yüksek ve kalorisi ortalamadan düşükse azda olsa kafeinin stimülan yani uyarıcı etkisi sayesinde daha verimli çalışmaya yardımcı olabilir.

Kahve metabolizmanızı hızlandırabilir. Kafein içerdiğinden antrenman performansınızı da olumlu yönde etkileyebilir ama kahve tüketmenin kilo vermek ile doğrudan bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum.
Sadece kardiyo yapmayın imkanınız varsa spor salonuna yazılın. YouTube'da evde Full body antrenmanları var o videoları izleyip biraz kardiyo biraz o videolar ile yaparsanız hem kas kazanırsınız hem de vicudunuzu yağ yakmaya zorlarsınız. Beslenmeye dikkat edip makro hesabı da yaparsanız 10 numara olur :)

Hocam zaten spor salonuna gitmiştim bu pazartesi yine yazılacağım hem kas yapacağım hem yağ yakacağım vücudum buna uygunmuş araştırmalarıma göre

Kafein oranı yüksek ve kalorisi ortalamadan düşükse az da olsa kafeinin stimülan yani uyarıcı etkisi sayesinde daha verimli çalışmaya yardımcı olabilir.

Nescafe classic hocam sade şekersiz rahatlatan güzel bir kahve bayağıdır içiyorum yaptığım idman ile birlikte etkisini görmeye başlıyorum zaten yarından sonra spor salonuna yazılacağım tekrardan hem kas çalışacağım hem yağ yakacağım.

Hocam zaten spor salonuna gitmiştim bu pazartesi yine yazılacağım hem kas yapacağım hem yağ yakacağım vücudum buna uygunmuş araştırmalarıma göre

Nescafe classic hocam sade şekersiz rahatlatan güzel bir kahve bayağıdır içiyorum yaptığım idman ile birlikte etkisini görmeye başlıyorum zaten yarından sonra spor salonuna yazılacağım tekrardan hem kas çalışacağım hem yağ yakacağım.
Bende yazın 3 ay gitmiştim şimdi tekrar başladım. Başarılar hocam :)

Geri
Yukarı