Egzersiz öncesi soda ve kahve içmek mantıklı mı?

OmurOzan

Hectopat
Daha fazla  
Soda+kahvenin preworkout niyetine kullanıldığını duydum. Ne kadar doğrudur bilemiyorum, böyle bir şey mümkün müdür? Eğer doğruysa nasıl tüketilmeli? Dozu kaçırılırsa risk üretir mi? Denemeye değer bir performans artışı yaratır mı?

Performans artışı derken beklentiniz ne, önce bu düşünülmeli. Sodanın amacı terlemeyle oluşacak iyon kaybının dengelenmesi adına olacağından mantıklı olabilir ama çok fark edilir bir performans artışı yaşamazsınız. Filtre kahve de bildiğimiz kafein etkisi, performans artışı nispeten gözlemlenir. Fazla doz kahve için elbette risk üretir de (özellikle alışkın değilseniz) tutup 50 gr. kahveden kahve içmedikçe bir sorun olmaz.

Hocam kahve size ergonojik bir destek sağlar. Yani enerji yenilenmesini, enerji kullanımı vs. arttırır. Ağırlık antrenmanı sırasında performansı arttırır. Bazal metabolizmayı hızlandırdığı için yağ yakının hızlandırır. Tabi ki bunu çok yaparsanız bir süre sonra etkisi kaybeder. O yüzden ağır antrenmanlara başlarken yapın veya biraz ara koyun. Tabi performans artışı dediysek öyle aman aman bir şey beklemeyin. Ama ilk yapışınızda artışı kendinizde gözlemleyebilirsiniz.

soda içmeyi kimseye önermiyorum. bir dönem çok soda içmiştim. midemi mahvetti. aylarca onunla uğraştım. soda günde en fazla 1-2 tane içilmeli ve asla yemekle birlikte içilmemeli. limonlu salatalıklı sular var onlardan içiyorum çoksel.

Kafein tüketimini arttır yeter, soda kısmı hakkında bilgim yok.

Soda kısmı hakkında da ben vereyim bilgiyi o zaman. Sodayı antrenman sonrası içerseniz vücuttan attığınız mineralleri toparlamanıza yardımcı olur. Antrenman öncesi içerseniz de içine tuz ve limon döküp Churchill yapın. Mükemmel ötesi bir pump sağlar size.

Soda kısmı hakkında da ben vereyim bilgiyi o zaman. Sodayı antrenman sonrası içerseniz vücuttan attığınız mineralleri toparlamanıza yardımcı olur. Antrenman öncesi içerseniz de içine tuz ve limon döküp Churchill yapın. Mükemmel ötesi bir pump sağlar size.
Adamın midesini deldireceksin aman diyeyim. 😂

Geri
Yukarı