Ehliyet fiyatı hakkında düşünceleriniz neler?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet hocam çok mantıklısınız. Gecenin köründe taksici arkadaşların müsait olmasını ümit ederiz artık.
Hastalıktan bahsedip ambulans konuşamamamız ayrı bir konu zaten, halkın en büyük düşmanı yine halk. Aracın lüks olduğunu düşünenler ile başı ağrıdığında masraf olmasın diye ambulans çağırıp sistemi tıkayanlar aynı insanlar oluyor genellikle.

Sizin gibi dar düşünceli insanlar araca lüks diyorsa yapacak bir şey yok.
Lüks: Gereksinim dışı olan
Barınma Hakkı: Barınma hakkı uygun konut ve barınak için ekonomik, sosyal ve kültürel bir insan hakkıdır. Bazı ulusal anayasalarda ve İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nde ve Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklar Uluslararası Sözleşmesi'nde tanınmaktadır.

Ben araba lazım olmuyor, kimse araba almasın demedim. Ev ile arabayı kıyaslayamazsın dedim. Barınma anayasal bir haktır, araç almak dünyanın hiçbir ülkesinde hak değildir. Barınmanın getirdiği sıkıntı ile arabasızlığın getirdiği sıkıntıyı kıyaslayamazsınız. Bunu kabul ediyorsak bundan sonrasını tartışabiliriz. Evet, herkesin kapısının önünde bir araba olmalı ama bu tip şeyler görece ihtiyaçtır. Herkes kendinde olmayanı ister.

Diğer taraftan acil ihtiyaçlarınız için, hastalık vs. durumlar için sağlık hizmeti sunulur, ararsın ambulansı gelir. Kıyasladığımız şeyin ne olduğunu anlamalıyız önce.

Burada ülkenin şartlarını konuşmuyoruz, bana göre dünyanın her yerinde araba kullanmak lükstür, lüksün kelime anlamını tam olarak karşılamaktadır. Çoğu aşmış medeniyette araç kullanımı değil, toplu taşıma kullanımı teşvik edilmektedir. Çoğu insan evladı araç yerine toplu taşımayı tercih eder. Senin gibi 364 gün piyasa yapayım 1 gün hastaneye gideyim için değildir araba.

He dar görüşlü damgasını vurmak senin takdirin. Herkesin eğitim seviyesi belli.

Ulkecek mukemmel halde olmadigimiz bir gerçek ama 3. Dünya Ulkesi muamelesi yapmaniz komik. Turkler kadsr Türkiyeyi asagilayan baska bir millet yok.
Dünyanın insan çöpüsün ve atık çöpüsün sömürge ülkelerinden beter muamele görüyosun gelmiş bana 3. dünya ülkesi değiliz diyorsun, komedisin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lüks: Gereksinim dışı olan
Barınma Hakkı: Barınma hakkı uygun konut ve barınak için ekonomik, sosyal ve kültürel bir insan hakkıdır. Bazı ulusal anayasalarda ve İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nde ve Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklar Uluslararası Sözleşmesi'nde tanınmaktadır.

Ben araba lazım olmuyor, kimse araba almasın demedim. Ev ile arabayı kıyaslayamazsın dedim. Barınma anayasal bir haktır, araç almak dünyanın hiçbir ülkesinde hak değildir. Barınmanın getirdiği sıkıntı ile arabasızlığın getirdiği sıkıntıyı kıyaslayamazsınız. Bunu kabul ediyorsak bundan sonrasını tartışabiliriz. Evet, herkesin kapısının önünde bir araba olmalı ama bu tip şeyler görece ihtiyaçtır. Herkes kendinde olmayanı ister.

Diğer taraftan acil ihtiyaçlarınız için, hastalık vs. durumlar için sağlık hizmeti sunulur, ararsın ambulansı gelir. Kıyasladığımız şeyin ne olduğunu anlamalıyız önce.

Burada ülkenin şartlarını konuşmuyoruz, bana göre dünyanın her yerinde araba kullanmak lükstür, lüksün kelime anlamını tam olarak karşılamaktadır. Çoğu aşmış medeniyette araç kullanımı değil, toplu taşıma kullanımı teşvik edilmektedir. Çoğu insan evladı araç yerine toplu taşımayı tercih eder. Senin gibi 364 gün piyasa yapayım 1 gün hastaneye gideyim için değildir araba.

He dar görüşlü damgasını vurmak senin takdirin. Herkesin eğitim seviyesi belli.
Sağlık hizmeti sunulur kısmı dışında katılıyorum. Ambulans eğer ki başı ağrıdığı için arayan birine gitmiyorsa kalp krizi geçiren birine yetişebilir.

Sağlık hizmeti sunulur kısmı dışında katılıyorum. Ambulans eğer ki başı ağrıdığı için arayan birine gitmiyorsa kalp krizi geçiren birine yetişebilir.
Olumsuzluğa çok alışmış bir toplumuz maalesef. Ararsın ambulansı gelir dediğim mevzu, arabayla gidemedin, taksiyle gidemedin, toplu taşımayla gidemedin, hiç mi dayanamıyorsun, kıvranıyor musun, en kötü ambulans var anlamında diyorum. Her şeyde ambulansı ara gelsin demiyorum.

Hiçbir vasfı olamayan bir baltaya sap bile olamayacak kişilerin oturup "Ya kanka, araba almak lüks oldu. Böbreğimi mi satayım?" demesi trajikomik bir durum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı