Ehliyet fiyatı hakkında düşünceleriniz neler?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Araba lükstür, barınma ihtiyaçtır. Araba almayıp toplu taşıma kullanma hakkınız varken barınma bu sınıfta değerlendirilemez. Ev almayıp kiraya çıkmak, araba almayıp toplu taşıma kullanmak ile eş değer tutulabilir.

Arabanın lüks kabul gördüğü tek ülke Türkiye. O halde çok acil bir yere gitmen gerektiğinde otobüs saatlerine bakarsın.

Araba alacak 💸 bütçeniz yoksa ehliyet almak iş için bir işe yarar yoksa gereksiz .
Katılıyorum.

Arabanın lüks kabul gördüğü tek ülke Türkiye. O halde çok acil bir yere gitmen gerektiğinde otobüs saatlerine bakarsın.
Hocam bahsettiği o zaten araba alma sansi varsa tabii ki alsın da alamayacak biri neden ehliyet aliyor. Acil durumda gidip arabaa kiralamaktansa taksi daha hizli olur dogal olarak.

Ev de yaşarsın araba da yaşayan var mı? Kiralık ev barınmak için ulaşım sorunu yok artık her yere bir iki tasitla gidersin yakıttan tasarruf. Araba vergisi kaskosu yillik bakimi vs. aractan pahali hale geliyor.

Bu söylediğin araba pahalı olduğu için ehliyet almaya gerek olmadığı düşüncesi ile aynı şey değil.

Araba lükstür, barınma ihtiyaçtır. Araba almayıp toplu taşıma kullanma hakkınız varken barınma bu sınıfta değerlendirilemez. Ev almayıp kiraya çıkmak, araba almayıp toplu taşıma kullanmak ile eş değer tutulabilir.

Sizin gibi dar düşünceli insanlar araca lüks diyorsa yapacak bir şey yok.

Araba lükstür, barınma ihtiyaçtır. Araba almayıp toplu taşıma kullanma hakkınız varken barınma bu sınıfta değerlendirilemez. Ev almayıp kiraya çıkmak, araba almayıp toplu taşıma kullanmak ile eşdeğer tutulabilir.
Gece hasta olduğunda anlarsın arabanın lüks mü ihtiyaç mı olduğunu. Gece gece bul bakayım otobüsü taksiyi :). Veya Allah göstermesin şehirdışında akraban vefat edince anlarsın.

Soruya gelecek olursak, bence normal. Eğitim arabalarında kazalar meydana gelebiliyor. Bunları kendi ceplerinden karşılamıyorlar. O kadar hoca çalıştırıyorlar, benzin alıyorlar, kira ödüyorlar derken çıktıkça çıkıyor miktar.

Katılıyorum.

Hocam bahsettiği o zaten araba alma sansi varsa tabii ki alsın da alamayacak biri neden ehliyet aliyor. Acil durumda gidip arabaa kiralamaktansa taksi daha hizli olur dogal olarak.
Aile bireylerinden biri hastalandığında komşudan araç aldığım oldu. Ehliyetim olmasaydı ne yapacaktım?

Gece hasta olduğunda anlarsın arabanın lüks mü ihtiyaç mı olduğunu. Gece gece bul bakayım otobüsü taksiyi :). Veya Allah göstermesin şehir dışında akraban vefat edince anlarsın.

Soruya gelecek olursak, bence normal. Eğitim arabalarında kazalar meydana gelebiliyor. Bunları kendi ceplerinden karşılamıyorlar. O kadar hoca çalıştırıyorlar, benzin alıyorlar, kira ödüyorlar derken çıktıkça çıkıyor miktar.

İnanılmaz derecede katılıyorum. Şu an kapıda aracım var fuzuli binecek lüksüm yok. Acil durumlar için kapıda bekliyor. Araçla fuzuli gezmek lükstür, araç almak değildir.

Arabanın lüks kabul gördüğü tek ülke Türkiye.

Sokaklarında at, eşek ve 3 tekerlekli dandik motorlar dışında binek göremeyeceğin zibilyon tane ülke var. Türkiye'de her ise her haneye 1 arabaya düşüyor neredeyse amma abartmışsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı