Ekipman önerisi

Merggan

Femtopat
Daha fazla  
Selam, arkadaşlar ilk defa motor alıyorum ancak ekipman vs. konusunda gerekli bilgiye sahip değilim ve piyasayı biraz araştırdığımda tüm ekipmanlarda en az birkaç olumsuz yoruma rastladım.

Kask, pantolon, eldiven ve mont önerisi bilgisi olan arkadaşlar verirlerse çok sevinirim.

Boyum 1.85 ve kilom 115 civarı.

Kask için maksimum 2000, eldiven için 1000, mont ve pantolon için ise 5000TL limitim var.

Ayrıca interkom olarak knmaster 4000 tercih etmeye karar verdim. Bunun hakkında da yorumlarınızı dinlerim. Şimdiden teşekkür ederim. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kafanız nasıl bacağınızdan daha önemli olabiliyor?

1 - Kask // Eğer bilincinizi kaybeder iseniz muhtemelen şanslı olmayacaksınız.

2 - Mont // Dirseklikler el ve ayak için.

3 - Eldiven (Motordan düşünce yeri ilk tadan yer) // Motorcu kazalarında genelde ilk eller yere değiyor.

4 - Pantolon.

5 - Ayakkabı, en çok da sürtünen yer burasıdır. // Ya da ışıkta durdunuz veya bir şekilde düştünüz, olacak şey ayak bileğiniz motoru kaldırabilecek kadar güçlü mü?

Ayrıca şu an bir hevesle almaya çalışıyorsunuz, haklısınız. Fakat yazın giyilmeyecek dereceler, siz kışlık mı yazlık mı istiyorsunuz onu bilmiyorsunuz.

Not: Motor ile ölüm ve sakatlanma (Sakatlanmak yerine ölmeyi tercih edebilirim yani) riski çok yüksek. Yolda gördüğünüz insanlara bakmayın, bir hata sizi bir kişiye muhtaç edebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam düştüğümüz zaman el ve ayaklar ön planda olmuyor mu?

Düştüğünüzde ilk elinizin avuç içi + bileğin dış kısmı yere temas eder kırılma ezilme incinme kaçınılmazdır.

Ben konuyu açan arkadaşımızın yerinde olsam kask mont eldiven 3lüsüne öncelik veririm.

Arkadışımızın tahmin ettiğim kadarıyla 8000TL bütçesi var bu bütçe ile 3000-3500TL bandında mt revenge 2 ya da airoh valor veya bütçe biraz daha yukarı çıkabilirse hjc C70 kaskı öneririm.

Mont olarak vexo, prohell, shima, durt veya fiyat performans olarak kendini ispatlamış 2500-3000TL bandında mont alırım.

Eldiven olarak kendim İtalyan üretim aspidex marka kullanıyorum 2-3 ay önce 650TL'ye satın almıştım. Eldiven olarak 500-1000TL'ye başlangıç için bir şeyler bulabilir. Eldiven muhakkak uzun parmaklı olmalı ve serçe parmak, bilek koruma ayrıca el üstü korumalı olmalı.

Ayakkabı için bilek kemiği korumalı yine fiyat performans odaklı spor bir ayakkabı tercih edebilir. 4 riders bull modeli bunun için uygundur. Bu modelin muadili ya da bütçe varsa daha gelişmiş korumalısı tercih edilebilir.

Dizlik olarak zandona markasını tavsiye ederim.

Kafanız nasıl bacağınızdan daha önemli olabiliyor?
Böyle bir şey söylemedim ancak şu an için genel olarak 4 mevsim bir şeyler bakıyorum. Belirtmeyi unutmuşum, kusura bakmayın. :)

Havalar çok ısındığında yazlık ekipmanlara da illa ki bakarım. Hepsini aceleye getirmek istemedim. Birde tabii ki heves ediyoruz ancak bir heves ile değil. Uzun zamandır motor hevesim var. Araba da var ailemin ancak sürekli bende olamıyor ve açıkçası motor ile şehir icinde daha rahat hareket etmek istiyorum. İşe vs. gidip gelirken örneğin. Ayrıca yorumunuz için teşekkür ederim.

Düştüğünüzde ilk elinizin avuç içi + bileğin dış kısmı yere temas eder kırılma ezilme incinme kaçınılmazdır.

Ben konuyu açan arkadaşımızın yerinde olsam kask mont eldiven 3lüsüne öncelik veririm.

Arkadışımızın tahmin ettiğim kadarıyla 8000TL bütçesi var bu bütçe ile 3000-3500TL bandında mt revenge 2 ya da airoh valor veya bütçe biraz daha yukarı çıkabilirse hjc C70 kaskı öneririm.

Mont olarak vexo, prohell, shima, durt veya fiyat performans olarak kendini ispatlamış 2500-3000TL bandında mont alırım.

Eldiven olarak kendim İtalyan üretim aspidex marka kullanıyorum 2-3 ay önce 650TL'ye satın almıştım. Eldiven olarak 500-1000TL'ye başlangıç için bir şeyler bulabilir. Eldiven muhakkak uzun parmaklı olmalı ve serçe parmak, bilek koruma ayrıca el üstü korumalı olmalı.

Ayakkabı için bilek kemiği korumalı yine fiyat performans odaklı spor bir ayakkabı tercih edebilir. 4 riders bull modeli bunun için uygundur. Bu modelin muadili ya da bütçe varsa daha gelişmiş korumalısı tercih edilebilir.

Dizlik olarak zandona markasını tavsiye ederim.
Teşekkür ederim. Yorumunuz çok işime yaradı. Pantolon için korumalı pantolon mu tercih etmeliyim. Yani kaliteli bir korumalı pantolona ekstra koruma takmama gerek var mı? Bilmediğim için soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı