Ekonomi çok iyi yeğenim (!)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Reis, 2023’e kadar “her şeyi yiyen” milletimizi manipüle etmek için farklı yollar deneyecek gibi. Aslında halen yapıyor da. Ve işe yarıyor.
Gençler yemez bu numaraları. Ancak yaşlı kesim, onlar inanır.
Bizim insanımız ne zaman takım tutar gibi parti tutmayı bırakıcak acaba? Reisi eleştiriyorum sanki afedersiniz annesine küfrediyorum gibi tepki alıyorum.

Cehalet ya. Bilgimiz yok. Bilgisiz bir millete istediğini yaptırabilirsin ya da bilgisizlerin arasında gizlenebilirsin.
Cehalet, cahil bilgisizlikten çok bilgi edinme güdüsü olmayanlara denir. Bkz. Hayvanlar. Lütfen at gözlüğü takmışlara benzemeyelim. Objektif olalım ki, doğru karar verebilelim.

'' Kimsenin olmayan bu dünyada birisi birşeyi ilk kez yaptı diye ona bağlı kalmak zorunda değilsiniz. '' demek isterdim birilerine ama dersem ya havada kalacak, yada tabir-i caizse biraz üşüyeceğim. :)

Çünkü ülkede başarılı olan insan yok başarılı olanı destekleyen de yok yönetimde kötü insanlarda. Ama ben muhalefetin yönetim ve destekleyen kısmının daha zayıf olduğunu düşünüyorum.

Ben bu konuya yazmazsam olmaz. Geçen gün arkadaşa Kanada'da pc topladık. Birim fiyata bak.. Düşünsene bunu 1600 TL olarak topluyorsun...

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    42,3 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    27,8 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    35,5 KB · Görüntüleme: 30
Ben bu konuya yazmazsam olmaz. Geçen gün arkadaşa Kanada'da pc topladık. Birim fiyata bak.. Düşünsene bunu 1600 TL olarak topluyorsun...
Bu günleri de görürüz de kısa bir müddet içinde değil hocam.

Selam, bu konuda biraz konuşmak istiyorum.

Bu gördüğünüz RTX 3070'li sisteme ben ve gençler neden 1,599 birime sahip olamıyor?
Eki Görüntüle 878247

Veya neden bu monitörü 180 birime alamıyorum?

Eki Görüntüle 878251

Ekonomiden daha büyük sıkıntılar elbette var -Hayvan hakları, adaletsizlik vs.- ama ben "ekonomi iyi" diyenlere aşırı tilt oluyorum. Neden ben 16 yaşımda gelecekteki hayatımı düşünmek zorundayım bu yaşta eğlenip, gezmem gerekiyor ama her gece gelecekte işsiz kalır mıyım? İş bulabilir miyim diye uyuyamıyorum ben gibi bir sürü gençler mevcut ben harbi bu yaşta hayatın getirdiği zorluklardan yoruldum artık ben adaletsizliğin azaldığı, kadınlarımızın katledilmediği, ekonomimizin iyi olduğu bir ülkede yaşamak istiyorum.

Not: Ama kendime hep yağmurlu günlerin ardında hep güneşli günlerde vardır diyorum.
Bir süreden sonra kabullenmeye başlıyorsun. Ekonomimiz onlarınki kadar asla iyi olmayacak. Bu konuda yapabileceğimiz bir şey var mı bilmiyorum. Belki artık başka birini cumhurbaşkanı yapabiliriz. Adam utanmasa 2070'e kadar koltukta kalacak. Türkiye'de çok fazla zeki ve kabiliyeti yüksek insan var ancak bunların elinden yeterli bir şekilde tutulduğunu zannetmiyorum. Ilk önce cezaların artması gerekiyor. Birine tecacüz etmiş birisi davul zurna ile tahliye edilmemeli öncelikle. En ağır ceza bizim ülkemizde olsa yeridir. Ben bıktım bu durumdan çünkü. Suriyelilere yapılan yardım neden kendi ülkemizin insanına yapılmıyor. Sokağa çıktığımda onlarca insan görüyorum. Hepside Türk. Elimden geldiğince onlara tost yaptırımaya çalışıyorum ancak elimden bu kadar gelebiliyor. Ben kendi ülkemizin insanları hariç başka insanlara bakmaya bıktım. Tabii onlarada yardım etmeliyiz ancak önce bizim insanımız. Adam gibi bir telefon almak istediğinde %50 ötv ödüyorsun , bilmem TRT payı falan. Banane ulan banane. Tamam vergi ödemeliyizde %50 ne ?! Hadi olsun en fazla %10. Neden ben istediğim telefonu alabilmek için bir ay it gibi sadece devlete çalışmak zorunda kalıyorum. Sanki çok umrumda TRT payı falan. TRT Belgesel harici çöp zaten. Ama cidden ne yapabileceğim hakkında bir fikrim yok. Belki ileride bende iki dua okuyup canım ülkemin insanlarının aklını çelip bir sarayda yaşamak nasip olur.

(Bu arada çalışmadığımızı düşünen var mı cidden ? Yapılan yorumlarda çalışırsan her şeye ulaşırsın, emek harcamalısın falan denmiş. Sonuna kadar haklılar. Sadece bu kadar gereksiz vergi alınması benim sinirimi bozuyor. Ben istediğim şeyi almak için amelelik bile yaptım. Tamam sorun yok olması gerekeni yaptım günlerce çalıştım ve baya bir para topladım. Zam gelip gelmediğine bakmaya girdim ve altında yazan şey KDV ve yasal üretler dahildir. Toplam 3000 tl gibi bir fiyat yazıyordu. O zaman asgari ücrette zamda yapılmamıştı. Ben yemeden içmeden 1 ay çalısam vergisini dahi ödeyemiyordum. Bende saldım artık. Vergiler bu kadar abartı olmasa istediğiniz çoğu şeye ulaşmak çok kolay olacak. Ama sömürüden başka bie farkı olduğunu sanmıyorum. Ve benimde biraz umudum var. Vergi konusunda iyileştirilme yapılacak. Ama ne zaman ? Çalışmadan umut etmek olmuyor söylenilenin üzerine ancak ben almak istediğim bir ürünün vergisini ödemek için bir ay çalışmamamız gerektiğini düşünüyorum.)

Bir süreden sonra kabullenmeye başlıyorsun. Ekonomimiz onlarınki kadar asla iyi olmayacak. Bu konuda yapabileceğimiz bir şey var mı bilmiyorum. Belki artık başka birini cumhurbaşkanı yapabiliriz. Adam utanmasa 2070'e kadar koltukta kalacak. Türkiye'de çok fazla zeki ve kabiliyeti yüksek insan var ancak bunların elinden yeterli bir şekilde tutulduğunu zannetmiyorum. Ilk önce cezaların artması gerekiyor. Birine tecacüz etmiş birisi davul zurna ile tahliye edilmemeli öncelikle. En ağır ceza bizim ülkemizde olsa yeridir. Ben bıktım bu durumdan çünkü. Suriyelilere yapılan yardım neden kendi ülkemizin insanına yapılmıyor. Sokağa çıktığımda onlarca insan görüyorum. Hepside Türk. Elimden geldiğince onlara tost yaptırımaya çalışıyorum ancak elimden bu kadar gelebiliyor. Ben kendi ülkemizin insanları hariç başka insanlara bakmaya bıktım. Tabii onlarada yardım etmeliyiz ancak önce bizim insanımız. Adam gibi bir telefon almak istediğinde %50 ötv ödüyorsun , bilmem TRT payı falan. Banane ulan banane. Tamam vergi ödemeliyizde %50 ne ?! Hadi olsun en fazla %10. Neden ben istediğim telefonu alabilmek için bir ay it gibi sadece devlete çalışmak zorunda kalıyorum. Sanki çok umrumda TRT payı falan. TRT Belgesel harici çöp zaten. Ama cidden ne yapabileceğim hakkında bir fikrim yok. Belki ileride bende iki dua okuyup canım ülkemin insanlarının aklını çelip bir sarayda yaşamak nasip olur.
Neydi o şey geldi aklıma... Işıldaklı ekmek kutusu mu ne...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı