Ekonomimiz neden kötüye gidiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Korona zamanında maddi durmlara bakılarak milyonlarca insana 1.000₺ yardımda bulunuldu. Suriye'li konusuna gelince biz sadece insanlığımızı yapıyoruz. Ha 18 yaş üstüleri askere yollamamaları ve benim 20'sinde genç askerimin şehit olması hoşuma gitmyor tabii ki. Ayrıca gençler araştırıp sadece 20 yıl gerisine bakmadan, araştırmadan konuşuyorlar.

Hocam insanlık diyorsunuz fakat ekonomisi kötü bir ülke neden yardım eder ayrıca neden Suriye'leri vatandaş yaptı oy için değil mi? 2 milyon 300 bin aileye 1000 TL yardım ettik dediler tamam iyi ne güzel yapılan yardım 2 milyon 300 bin TL eder peki suriyelilere yapılan yardım 274.263.400, 00 TL yani kat kat daha fazlası ve 1000 TL yardım çok olmuş bu arada o parayla kira ödenir faturalar ödenir yemek masrafı ödenir.

Elimizdeki paraları yanlış şeylere harcadık. Akla, bilime, teknolojiye yatıracağımıza gökdelenlere, betona yatırdık. 1953'de tam olarak özgürlüğünü kazanan Güney Kore nasıl bu kadar hızlı gelişti sanıyorsunuz?

Hocam insanlık diyorsunuz fakat ekonomisi kötü bir ülke neden yardım eder ayrıca neden Suriye'leri vatandaş yaptı oy için değil mi? 2 milyon 300 bin aileye 1000 TL yardım ettik dediler tamam iyi ne güzel yapılan yardım 2 milyon 300 bin TL eder peki suriyelilere yapılan yardım 274.263.400, 00 TL yani kat kat daha fazlası ve 1000 TL yardım çok olmuş bu arada o parayla kira ödenir faturalar ödenir yemek masrafı ödenir.
"İrlanda, 1845-1852 yılları arasında korkunç bir açlık ve hastalık dönemi geçirdi. Bu korkunç döneminde birçok Avrupa ülkesi İrlanda'ya yardım konusunda hiçbir şey yapmazken Osmanlı İmparatorluğu kendiside srıkıntılı dönemde iken, zor durumdaki bu ülkenin yanında olmuştu."
Dönde bir ecdadına bak! Ayrıca ben oy verirsem AK* partisine sevdiğimden değil. Karşı taraf CH* partisi daha kötü olduğundan veririm.

"İrlanda, 1845-1852 yılları arasında korkunç bir açlık ve hastalık dönemi geçirdi. Bu korkunç döneminde birçok Avrupa ülkesi İrlanda'ya yardım konusunda hiçbir şey yapmazken Osman'lı imparatorluğu kendiside srıkıntılı dönemde iken, zor durumdaki bu ülkenin yanında olmuştu."
Dönde bir ecdadına bak! Ayrıca ben oy verirsem ak* partisine sevdiğimden değil. Karşı taraf ch* partisi daha kötü olduğundan veririm.

Osman'lı beni ilgilendirmiyor hocam Osman'lı yardım yapmış olabilir çünkü o dönem imparatorluktu ve ekonomisi iyiydi bu dönemle o dönemi kıyaslama yapamazsınız Osman'lı böyleydi diye.

Osman'lı beni ilgilendirmiyor hocam Osman'lı yardım yapmış olabilir çünkü o dönem imparatorluktu ve ekonomisi iyiydi bu dönemle o dönemi kıyaslama yapamazsınız Osman'lı böyleydi diye.
Yazımı dikkatli okusaydın osmanlınında zor dururmda olduğunu görürdün. Neyse konuyu yunus emrenin şu sözüyle sonlandırıyorum "cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana yada yazık olur adabına"

Üretmeyip tüketen bir ülkeyiz gayet normal. Olmayan şeyi tükettiğimiz için ekonomi gittikçe kötüye gidiyor.

Yazımı dikkatli okusaydın osmanlınında zor dururmda olduğunu görürdün. Neyse konuyu yunus emrenin şu sözüyle sonlandırıyorum "cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana ya da yazık olur adabına"

Aynen haklısınız hocam cahil ben miyim sizmi belli oluyor. Bende size bir söz söylemek istiyorum geçmişe bakan geleceği göremez. Geleceği göremeyen ilerleyemez. At gözlüğünü çıkarıp dünyaya bakmamınızı öneririm. Bu arada herkese cahil demekle o insan cahil olmuyor sizin gibiler a haber izleyip ülke uçuyor Avrupa bizi kıskanıyor diyorsunuz sadece. Eminim ülkeye sizden çok daha fazla katkım vardır.

Bazılarının kafa yapısı 2000'lerde kaldığı için ekonomi bu durumda maalesef.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı