Ekran Kartı 90 Derece

Bende de sistem boşta iken ekran kartı kullanımı %10 filan göründüğü oluyor. DDU ile driver kaldırdım ve en güncelini elle kurdum. Bu sırada windows'un otomatik driver kurma özelliğini devre dışı bıraktım. Ve düzeldi. Birde bilgisayarı yeniden başlattığında meydana gelir genelde. Tekrar yeniden başlat.

Bende de sistem boşta iken ekran kartı kullanımı %10 filan göründüğü oluyor. DDU ile driver kaldırdım ve en güncelini elle kurdum. Bu sırada windows'un otomatik driver kurma özelliğini devre dışı bıraktım. Ve düzeldi. Birde bilgisayarı yeniden başlattığında meydana gelir genelde. Tekrar yeniden başlat.
windows un otomatik driver özelliği nereden devre dışı bırakabilirim.

Bende düzelmedi virüsten şüpheleniyorum.

Crimson da ki global ayarlarda Güç etkinliği kapalı olabilir. Kapalı ise açmanızda yarar var.
Norton la Power easer diye bir taratma yaptım 1 tane exe dosyası buldu 3 tanede threat şeklinde birşeyler buldu. Hatta 1-2 tane Asus GPU Tweak, Aura Graphic Cards programıydı. Düzelt seçeneğinden sonra res attı pc düzeldi. O tehdit olarak görüdüğü Asus programlarını silmemiş duruyorlar. Fakat boşta GPU kullanımım 100% dü şimdilik normale döndü 2-3 saattir. LOL oynuyorum sadece sıcaklıkta 50 nin üstüne çıkmadı galiba fan çalışmıyo çünkü. O dediğiniz ayar kapalı onu açarsak ne oluyor kesin açmamız lazım mı yani?

Norton la Power easer diye bir taratma yaptım 1 tane exe dosyası buldu 3 tanede threat şeklinde birşeyler buldu. Hatta 1-2 tane Asus GPU Tweak, Aura Graphic Cards programıydı. Düzelt seçeneğinden sonra res attı pc düzeldi. O tehdit olarak görüdüğü Asus programlarını silmemiş duruyorlar. Fakat boşta GPU kullanımım 100% dü şimdilik normale döndü 2-3 saattir. LOL oynuyorum sadece sıcaklıkta 50 nin üstüne çıkmadı galiba fan çalışmıyo çünkü. O dediğiniz ayar kapalı onu açarsak ne oluyor kesin açmamız lazım mı yani?
Global ayarlarda ki ''Chill'' enerji tasarrufu sağlayan bir özellik. Arkadaşın konusu ile alakası yok.

ekran kartı modelim Amd Radeon HD 7950 Boost Edition 2 gün öncesine kadar böyle gpu memory boşta iken artmıyordu nette dolanırken 35-38 derece arasındaydı şimdi nette dolanıyorum bakıyorum 47-60 derece oyuna girince ekran kartı kullanımı %100 sıcaklık 95 derece
kasanın kapağını açıp bakın fanlar dönüyor mu ?

O ayar ile birlikte kart boşta iken frekansları düşük tutuyor.(300 MHZ de sabit tutuyor) Böylece hem gereksiz yere ısınmıyor hem de enerji verimliliği sağlamış oluyor. Kendi ekran kartım üzerinden göstereyim.( ekran kartım RX 470 karttan karta sıcaklık değerleri değişebilir. ) Güç etkinliği kapalı iken kullandığım ekran kartında boşta iken 7 derece fark meydana geliyor.
amd 1.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı