Ekran Kartı Arızası Nasıl Anlaşılır?

Nvidia Experince ile oyunu optize ettiğimde buna benzer renk sorunu ile karşılaşmıştım. Experince optimizasyonunu kaldırdım düzelmişti. Palit Super Jetstram GTX 1070 modeli kullanıyorum.

Nvidia Experince ile oyunu optize ettiğimde buna benzer renk sorunu ile karşılaşmıştım. Experince optimizasyonunu kaldırdım düzelmişti. Palit Super Jetstram GTX 1070 modeli kullanıyorum.
Deneyeceğim.

Oyunlarımın hiçbiri optimize edilmemiş.

3DMark ile Fire Strike ve Time Spy testlerinin sonuçları. Bi yorumlayabilir misiniz? HormyWolS Y. Emre Doğru Mrtzkyldz

Donanımları AIDA64 ile 10 dakika stress testi yaparak yük altına sokun.
Stress testini yaptım.
İşlemcim max 50 derece Core Hızı 3914MHz
Ekran kartım max 62 derece Core Hızı 1949 MHz, GPU Memory 4007 MHz, GPU Shader 3898 MHz
Ram kullanımı %95 di 12,5 GB

PUBG yeşil ekran sorununu bu şekilde hallettim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Fire Strike.jpg
    Fire Strike.jpg
    123,7 KB · Görüntüleme: 302
  • Time Spy.jpg
    Time Spy.jpg
    135 KB · Görüntüleme: 304
Saçma gelebilir ama yeşil çizgi mevcutken görüntü kablonuzu kasaya takıldığı yerden biraz oynayınca görüntüde değişme oluyor mu? Ya da monitöre bağlandığı yerden.

Konuyu hortlatıyorum.Rx570 ve FreeSync monitor kullanıyorum.Ekranda yırtılma takılma ve titreme gibi sorunlar yaşıyorum.Bugun farklı bir monitorle denedim yine aynı sorunlar yaşanıyor.Ekran kartımın arızalı olup olmadığını nasıl anlarım? Kaç aydır konu açıyorum daha bi çözüm bulamadım sorunun sebebini veya çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Merhabalar lenovo g50-70 laptop kulanıyorum ve son 1hafta içerisinde steam adlı oyun platformundan oyuna girmeye çalıştıgımda mavi ekran hatasıyla karşılaştım önceden hiç sıkıntısız bi şekilde 2 sene civarı oynadım sorunsuz bi şekilde fps değerleri de gayet tatmin ediciydi sorun yoktu ekran kartı sürüclerini güncelleştirdikten sonra oyunaa girmeye çalıştım önce oyun açılmadı sonra steam açılmadı sonrasında ddiyer sonradansüykü uygulamalar açılmadı yani açmaya çalıştıgımda mavi ekran hatası aldım ekran kartım amd radeon HD 8500m

Ekran kartından sinek vızıldaması gibi ses geliyosa Cohil whine sorunu var demektir ekran kartına herhangi bir darbe vurmamakla beraber başınızı ciddi derecede ağrı yapan bir mikrop.

Merhaba 1 Mayıs ta Hepsiburada yaptığım alışverişte Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 8 GB 256Bit almıştım.
Eski kartımın Driver'ını güvenli modda giriş yaparak kaldırdım. DDU progamı ile.
Almış olduğum kartı dikkatli bir şekilde anakart üzerindeki yuvasına taktım, PC başlattım Driver'ını yükledim. Yeniden başlatım en son güncel Driver yüklendi.Her şey gayet iyi çalışıyordu bir sıkıntı yokturdu. Kart çalışıyordu.07.05.2020 akşam saatlerinde taktım 5 veya 6 saat PC açıktı. Ertesi gün 08.05.2020 günü tam gün ara ara çalıştırdım oyun oynadım yani PC'nin aktif olarak 24 saatten fazla çalıştı. Taki 09.05.2020 günü saat 01:00'de YouTube eklediğim bilmediğim bir sorun ile karşılaştım.
yardımcı olacak bir Allahın kulu yokmu yaaa

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Geri
Yukarı