Ekran Kartı Arızası Nasıl Anlaşılır ?

Tek bir arıza çeşidi olmadığına göre, tek bir cevabı da yok.
Şüphe duyulan kısma test yapılır, ona göre arıza tespiti yapılır.

Çok klasik anlama yöntemleri ekran renkleri birbirine girer-açılışta ses verir-görüntü gelmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızda bir sorun olduğunu düşünüyorsanız şüphelendiğiniz durumu buraya yazarak veya yeni konu açarak yardım isteyebilirsiniz.

Yazılarda tam netlik yok ayrıca bazı videoların küçük resimleri net değil gibi gibi sorunlar.
Hocam bilmediğim için soruyorum asabilik yapmanıza gerek bir durum yok. @Erşah
Sorun ekran ayarlarınızla alakalı olabilir (Ekran kartı değil ekran. Monitör yani.). Tarayıcınızı tam ekrana alın şu siteyi açın Analog-input LCD phasing test ve karşınıza çıkan ekranda iken monitörün otomatik görüntü ayarlama tuşuna basın. Tuş yoksa menüde bir yerlerde faz ayarının bulunduğu bölümde otomatik ayarlama seçeneği olmalı. Monitör faz ayarı bu sayfa açıkken otomatik ayarlanırsa yüksek olasılıkla bahsettiğiniz bulanıklık düzelecektir eğer sorunu yanlış tahmin etmediysem. Tam ekranda olması gerekiyor o sayfanın bu arada.

Son düzenleme:
Laptop kullanıyorum dediğiniz ayar tam olarak nerede ? @Manyyak
Laptop ise alakalı ayar bildiğim kadarı ile yok. Verdiğim linki açtığınızda ekran çizgi çizgi oluyorsa sorun ekranla ilgili. Fakat normal noktalı bir ekran geliyorsa ve noktalar sabitse çizgilenme benzeri bir şey yoksa masa üstü çözünürlüğünüz ekran çözünürlüğünüzle aynı olmayabilir. Eğer çözünürlükle de alakalı bir sıkıntı yoksa garantisi devam ediyorsa servise yollayın.

Geri
Yukarı