Ekran Kartı Arızası Nasıl Anlaşılır ?

Ekran kartınızda bir sorun olduğunu düşünüyorsanız şüphelendiğiniz durumu buraya yazarak veya yeni konu açarak yardım isteyebilirsiniz.
casper nirvana i5 4210m gt840 ekran kartına sahip bir leptobum hariçi ekran kartı gözükmüyor drive yüklenmiyor donanımsal bir sıkıntımı değil mi anlayamadım ikinçi el satın almiştim format da atım sürücüleri baştan yükledim ama ekran kartı sürücüsü yüklenmiyor ne gözüküyor

casper nirvana i5 4210m gt840 ekran kartına sahip bir leptobum hariçi ekran kartı gözükmüyor drive yüklenmiyor donanımsal bir sıkıntımı değil mi anlayamadım ikinçi el satın almiştim format da atım sürücüleri baştan yükledim ama ekran kartı sürücüsü yüklenmiyor ne gözüküyor
Konu açın hocam.

Konuyu hortlatıyorum ama benim monitörde (AOC 24G1U) garip bir sorun var bilgisayarı uzun zaman açmadığım zaman görev çubuğu kısmında çizgiler oluşuyor geçişli sonra kendiliğinden kayboluyor. Bilgisayarı yeniden başlattığım zaman olmuyor oyunlarda test ettim herhangi bir problem olmuyor.

Bu arada 144 Hz'den 60 Hz'e düşürdüğüm zaman düzeliyor tekrar 144 Hz yaptığım zaman aynı sorun devam ediyor sonradan kendiliğinden düzeliyor.

Video

Konuyu hortlatıyorum ama benim monitörde (AOC 24G1u) garip bir sorun var bilgisayarı uzun zaman açmadığım zaman görev çubuğu kısmında çizgiler oluşuyor geçişli sonra kendiliğinden kayboluyor. Bilgisayarı yeniden başlattığım zaman olmuyor oyunlarda test ettim herhangi bir problem olmuyor.

Bu arada 144 Hz'den 60 Hz'e düşürdüğüm zaman düzeliyor tekrar 144 Hz yaptığım zaman aynı sorun devam ediyor sonradan kendiliğinden düzeliyor.

Video

Hocam merhaba. Aynı sorun bende de var. Çözüm bulabildiniz mi?

Hocam merhaba. Aynı sorun bende de var. Çözüm bulabildiniz mi?

Maalesef çözüm bulamadım her türlü yöntemi denedim sorun tamamen ekrandan kaynaklı. Başka bir ekran taktığım zaman bir problem yok tekrar kendi ekranımı taktığım zaman devam ediyor. İlginç tarafı biraz monitor sıcaklığa kavuştuktan sonra 2 dakika sonra filan tamamen kayboluyor. Muhtemelen freesync modülünde bir problem var. 60 hz’e düşürdüğüm zaman kayboluyor.

Geri
Yukarı