Ekran Kartı Önerisi

PandoraEct

Hectopat
Gigabyte B450 Aorus Elite Anakart ve 2x8 GB 3000 MHz RAM siparişlerim bulunuyor. Elimde Ryzen 5 2600 işlemci bulunmaktadır. Fakat sorun şu ben günlük iş için kullanıyorum bilgisayarı. Açıkça söylemek gerekirse çok fazla para verme gereği duymuyorum. Ekran kartı seçiminde 2 seçenek arasında kaldım. Ya Sapphire RX5700 alacağım ya RX580 alacağım.
Genele bakarsak iki üründe işimi görüyor. Oyun odaklı düşünürsek, elimde 60Hz tasarım monitörü var. 144Lük bir monitöre geçiş yapacağım ama şu an değil. RX580 için "Artık onun zamanı geçti. Minimum 2060 dengi bir kart düşünmelisin. " Diyorlar.
Kafamı çok fazla karıştırdı. RX 5700 referans modeli 2300TL. Markaların kartları en az 2600 olarak gördüm. Referans kart için 110 derece sıcaklık şikayetleri söz konusu. Kafam ciddi anlamda karışık durumda. Çok acil sisteme ihtiyacım var. Sadece ekran kartında sorun yaşıyorum diğerlerini aldım. Tasarımlarda 3 monitör analiz süreçlerinde 2 adet televizyon ekliyoruz. RX 580 bunlar için rahat fakat oyun için düşünelim. RX 580 en az 2 yıl rahat götürür mü beni?
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte B450 Aorus Elite Anakart ve 2x8 GB 3000 MHz RAM siparişlerim bulunuyor. Elimde Ryzen 5 2600 işlemci bulunmaktadır. Fakat sorun şu ben günlük iş için kullanıyorum bilgisayarı. Açıkça söylemek gerekirse çok fazla para verme gereği duymuyorum. Ekran kartı seçiminde 2 seçenek arasında kaldım. Ya Sapphire RX5700 alacağım ya RX580 alacağım.
Genele bakarsak iki üründe işimi görüyor. Oyun odaklı düşünürsek, elimde 60Hz tasarım monitörü var. 144Lük bir monitöre geçiş yapacağım ama şu an değil. RX580 için "Artık onun zamanı geçti. Minimum 2060 dengi bir kart düşünmelisin. " Diyorlar.
Kafamı çok fazla karıştırdı. RX 5700 referans modeli 2300TL. Markaların kartları en az 2600 olarak gördüm. Referans kart için 110 derece sıcaklık şikayetleri söz konusu. Kafam ciddi anlamda karışık durumda. Çok acil sisteme ihtiyacım var. Sadece ekran kartında sorun yaşıyorum diğerlerini aldım. Tasarımlarda 3 monitör analiz süreçlerinde 2 adet televizyon ekliyoruz. RX 580 bunlar için rahat fakat oyun için düşünelim. RX 580 en az 2 yıl rahat götürür mü beni?
İşlemcim seninkiyle aynı ve maalesef aynı sorunu birebir ben de yaşıyorum. Rx5700 f/p olarak çok iyi duruyor ama darboğaz ve ısı sorunu olur mu diye çok düşündüm. Akıl veren biri olursa çok iyi olur aslında.

Darboğazdan yana sıkıntı yok. Sadece 1000 tl 1300tl gibi bir fark söz konusu değer mi ? :)
RX 590 Nitro+ alınabilir. Gayet iyi karttır ama aradaki farkı verebilirseniz RX 5700 Pulse sizi daha uzun süre götürür. Bana kalırsa RX 590 da sizi rahatlıkla 2 sene götürür.

RX 590 Nitro+ alınabilir. Gayet iyi karttır ama aradaki farkı verebilirseniz RX 5700 Pulse sizi daha uzun süre götürür. Bana kalırsa RX 590 da sizi rahatlıkla 2 sene götürür.

çok güzel diyorsun ama ben testlerde o fiyat farkını karşılayan bir değer göremedim. Sanki geri dönüşüm ürünü olarak rx 590 piyasaya sürülmüş gibi. Bilmiyorum :(
2300 Tl ye referans model alınır mı? Isınma sorunu yaşar mıyım?
Eğer yüksek veyahut 2K grafik ile oynayacaksan RX5700 öneririm.
Farka değecektir.

Fan sesi önemsemiyorum ben uçak motoru gibi çalışsa da sıkıntı yok.

Çok güzel diyorsun ama ben testlerde o fiyat farkını karşılayan bir değer göremedim. Sanki geri dönüşüm ürünü olarak rx 590 piyasaya sürülmüş gibi. Bilmiyorum :(
Siz hangi RX 580 modelini almayı düşünüyorsunuz ? Daha ucuz RX 590 modelleri de var ama soğutması en iyi model bu. RX 580 ile arada çok fiyat farkı olduğunu sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı