Ekran kartı piyasası durumu eski haline ne zaman döner?

CüneyttK

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Ekran kartlarının hali ne böyle? Sıfır hiç bulamıyorsun, her yerde tükenmiş RX 580'ler 570'ler 3-4 bin liraya satılıyor. 3 ay önce 2700 TL'ye sattığım RX 5600XT olmuş 5 bin lira. Bir de 2.el bu piyasa ne zaman normale döner?

seneye inşallah.jpg

Stoklar korona kaynaklıdır muhtemelen. İkinci el piyasasının yakın zamanda düşeceğini hiç sanmıyorum. Daha bu güne kadar Türkiye de hiç piyasanın düştüğünü görmedim. Her piyasa böyle hemen yükseliyor ama hiç düşmüyor.

Ekran kartlarının hali ne böyle? Sıfır hiç bulamıyorsun, her yerde tükenmiş RX 580'ler 570'ler 3-4 bin liraya satılıyor. 3 ay önce 2700 TL'ye sattığım RX 5600XT olmuş 5 bin lira. Bir de 2.el bu piyasa ne zaman normale döner?

1650 Super 2130TL

Dosya Ekleri

• 1611769296311.png
    1611769296311.png
    203,1 KB · Görüntüleme: 71
Elbette stok sorunu var pandemi yüzünden ama bunun yanında azımsanmayacak kadar madencilik yapanlar da stoğu eritiyorlar. Bol bol ekran kartı stoğu geldikten sonra madenciler alacağını alırsa kalanlar da son tüketiciye kalır muhtemelen.

Şöyle söyleyim dostum ben dış ticaret firmasında çalışıyorum sıkıntı şu dünyada genel olarak konteyner sıkıntısı var yükleme yapılamıyor şu anda birçok teknolojik ürüne bakarsanız PS5 bazı telefon modelleri ekran kartı vs. hep stok sıkıntısı mevcut tabii üretimsel düşüşte var pandemiden dolayı bir de bu ekstradan yükleme sıkıntısı tahminim 1 2 ay sonra düzelmiş olacak.

Geri
Yukarı