Ekran kartları eski fiyatlarına geri dönecek algısı

Ben aksini söylemedim Siz Türkiye olarak görüyorsunuz piyasayı ben size global olarak bahsettim. Mining olmasaydı şu anda GTX 1660 Super 4500 TL olacaktı. Diyorum

Türkiye olarak gördüğüm nereden çıktı? Mining'den önce 1660S pandemiye rağmen 4.5K değildi ve olmayacaktı.

Dosya Ekleri

• şl.PNG
    şl.PNG
    16,2 KB · Görüntüleme: 58
Stok pandemi hikaye bu fiyatların tek sebebi mining Ethereum 1000 doların altına düşsün bakalım istemediğin kadar ekran kartı bulursun piyasada :)

Yok 2030 (!) :D

Bakıyorum 3070'i almışsınız. Hayırlı olsun. 2023'te mi düzelecek oluverdi stoklar? 2017'de stoklar yokken kimilerine göre de 2021'de düzelecekti stoklar.

Ama uzmanlara sorsan çok fena ilerledi teknoloji.

En ana sebep kendimiz üretmiyoruz teknolojik ürünleri. Eğer kendi teknoloji firmalarımız olsaydı ne ekran kartı ne de işlemci için tonla para verirdik. Ama biraz dar düşünürsek dolar kuru ve mining fiyatların yükselmesine neden oluyor.

ASUS'ya da NVIDIA'ya da AMD hiçbiri senin elinde şu an olan kartın her şeyini kendi üretmiyor. Üretimin içinde herhangi bir sektörde bulunduğunda dediğimi anlayacaksın.

Türkiye olarak gördüğüm nereden çıktı? Mining'den önce 1660S pandemiye rağmen 4.5K değildi ve olmayacaktı.
Peki stoklar düzelince tekrar hortlatırım konuyu :) Pandeminin süreci 2ci mutasyona uğramış virüs piyasada yokkenki tahminlere dayanıyordu. Ulaşım tedarik üretim hammadde fiyatlarının %500 lere çıktığı geçen ay onaylandı. Bu tarihten itibaren 1 konteyner eskiden 1000 dolara geliyorken şuanda 5000 dolara geliyor bu sadece ulaşım tarafı diğer etkenleri ve vergileride üstüne koyun stoklar düzelince tekrar fiyatlara bakalım.
Şu anda Mining 6 GB üzeri ekran kartlarına vurdu diye biliyorum 4 GB kartlar Mining için ideal değil RX5500 XT'nin fiyatları 8 GB modeli 1800 TL bandındaydı şu anda 4 GB modeli 3000 TL'ye dayanmış durumda eee Bu kartlar mining kartı değil neden fiyatı yüksek hiç düşündünüzmü.
onuda geçtim 5500xt 3000 TL iken 1660 süper 2500 TL olur heralde stoklar düzelince eminim.

Son düzenleme:
Peki stoklar düzelince tekrar hortlatırım konuyu :) Pandeminin süreci 2ci mutasyona uğramış virüs piyasada yokkenki tahminlere dayanıyordu. Ulaşım tedarik üretim hammadde fiyatlarının %500 lere çıktığı geçen ay onaylandı. Bu tarihten itibaren 1 konteyner eskiden 1000 dolara geliyorken şuanda 5000 dolara geliyor bu sadece ulaşım tarafı diğer etkenleri ve vergileride üstüne koyun stoklar düzelince tekrar fiyatlara bakalım.
Tek bir soru soracağım pandemi bir tek ekran kartlarını mı etkiledi? İşlemci fiyatları neden düşüyor?

Hortlatın tabii.
10700K fiyat analizini ekliyorum. 5600X'in fiyatı 1400 TL düştü.

Dosya Ekleri

• 45.PNG
    45.PNG
    18,8 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Tek bir soru soracağım pandemi bir tek ekran kartlarını mı etkiledi? İşlemci fiyatları neden düşüyor?

Hortlatın tabii.

Piyasada ekran kartı kalmadığı için sıfır sistem toplama oranı bayağı azaldı bu sebepten İşlemciler şu anda Bazı firmalarda zararına bile satılır oldu Stok bitirip çevirme mantığıyla yeni nesil 5000 serisi işlemcilerde %3-5 indirim yapılırken eski 1-2-3 nesil işlemcilerde %10'luk indirimler mevcut. Şu anda yeni parti mallar gelmedi bu aydan sonra stoklara yansıyacak bütün teknolojik ürünlerde büyük oradan yüksek fiyat bekliyoruz. Dikkatli olun. Zaten büyük stokları olan firmalar ekran kartlarından yaptıkları kaarları işlemciden ya da elinde kalan fazla ürünleri zararına satarak bertaraf etmeye başladılar. Şu anki indirimler stoklar bitene kadar

Geri
Yukarı