Ekran kartları eski fiyatlarına geri dönecek algısı

Satmak için toptan aldığı kartlar ile madencilik yapıyor diyorsunuz nesine vergi ödüyor bu işin? Senin kart satın alma hakkını gasp ediyor. AMD NVIDIA bu kartları satış fiyatından veriyor bu şirketlere isimleri sitelerde var. Dünyanın hiçbir yerinde olmayan bir fiyatlandırma hukuki nasıl bir dayanağı var bu yapılanların ben bilmiyorum.

Türkiye anayasamızda Coinler için vergilendirme sistemi geldi. Adamlar şahış şirketi kurup Bu kartları kullanarak kazandıkları Coinler üzerinden devlete Vergi ödüyorlar. Öyle 3-5 karttan bahsetmiyorum tek seferde 300-500 karttan bahsediyorum doğal olarak Devlet vergisini ödeyen yatırımcıyı koruduğu için Şikayet etme kanallarını kapatıp Yatırımcıyı koruyor.

BestBuy, Newegg, Amazon US, EU ve bazı yerel Amerika satıcılarında her gün 3-5 stok da olsa (bazen 20-30'lara çıkabiliyor) kart stokları geliyor ve normal fiyatlara. Türkiye'de genelde fırsatçılık hakim. Büyük firmalar bile normal fiyatlarından satmıyor. Amazon, BestBuy, Newegg gibi firmalar neden normal fiyatlarına koyuyorlar da bizimkiler X2 - X3 pahalıya koyuyorlar?

BestBuy, Newegg, Amazon US, EU ve bazı yerel Amerika satıcılarında her gün 3-5 stok da olsa (bazen 20-30'lara çıkabiliyor) kart stokları geliyor ve normal fiyatlara. Türkiye'de genelde fırsatçılık hakim. Büyük firmalar bile normal fiyatlarından satmıyor. Amazon, BestBuy, Newegg gibi firmalar neden normal fiyatlarına koyuyorlar da bizimkiler X2 - X3 pahalıya koyuyorlar?

Türkiye'de Talep olduğu sürece bu fiyatlardan gider. Ben bile bazen bu fırsatları kaara çevirip borçlarımı ödüyorum. Elimde 1660 Super stoğu vardı 15 tane Sıfır hiç açılmamış olarak 5500 TL fiyattan hepsini sattım. Gittim 2200 TL'den 20 tane RX 5500 XT aldım 4 GB Şimdi son 1tane kaldı 4000 TL'den sattım hepsini :) Talep olunca insanlar firmalar neden satmasın.

Türkiye'de talep olduğu sürece bu fiyatlardan gider. Ben bile bazen bu fırsatları kaara çevirip borçlarımı ödüyorum. Elimde 1660 Super stoğu vardı 15 tane sıfır hiç açılmamış olarak 5500 TL fiyattan hepsini sattım. Gittim 2200 TL'den 20 tane RX 5500 XT aldım 4 GB şimdi son 1tane kaldı 4000 TL'den sattım hepsini :) talep olunca insanlar firmalar neden satmasın.

Etik ve ahlak burada devreye giriyor işte. Siz bireysiniz sizin 10 kart satmanız bizi çok bozmaz ama yasal bir şekilde bu kartların resmi olarak satanların aynı şeyi yapması zaten piyasayı bu hale getiriyor ABD'de Avrupa'daki bunu düşünemiyor mu sizce? Ayrıca denetim var ve halka bunu yaparsan ses çıkarır bu kadar basit. Siz biz bunu böyle normal görürsek ama bizi daha çok kazıklarlar.

Etik ve ahlak burada devreye giriyor işte. Siz bireysiniz sizin 10 kart satmanız bizi çok bozmaz ama yasal bir şekilde bu kartların resmi olarak satanların aynı şeyi yapması zaten piyasayı bu hale getiriyor ABD'de Avrupa'daki bunu düşünemiyor mu sizce? Ayrıca denetim var ve halka bunu yaparsan ses çıkarır bu kadar basit. Siz biz bunu böyle normal görürsek ama bizi daha çok kazıklarlar.

Burası Türkiye lütfen Eleştiri ve Kıyaslamaları Ona göre yapalım. Bazı gerçekler var maalesef Tüketen bir toplumuz ve En son teknolojiyi bizler kullanıyoruz. Dünyada piyasaya sürülen En son işlemciyi en son ekran kartını en sonra telefonu en son Arabayı yine bizler satın alıyoruz. Ve Lüx seviyoruz. Bu sebepten Bazı etkenleri normal karşılamak gerekiyor. Sakarya'da yaşıyorum. Antalya'dan muzun kilosu Hale 7.5 TL'ye geliyor. Ekvator'dan ithal muz 5 TL'ye geliyor. Sence hangisi daha kaarlı :D

Üstüne ithal muzu yerli muzdan daha pahalıya satıyoruz.

Düşünün bakalım etik ve ahlak nerede.

Yeni konular

Geri
Yukarı