Ekşi Sözlük kullanıcıları 8.000₺ maaşı beğenmiyor

Ekşi sözlük kullanıcıları 8.000₺ maaşı beğenmiyor. Burada amacım ekşi sözlük platformunu karalamak değil ama ekşi sözlük kullanıcıları ciddi ciddi 8.000₺ maaşı beğenmiyor. Bu parayla zar zor geçinirsiniz diyorlar. Herhalde bunları yazanlar milyarder olmalı çünkü bu parayla sürünürsünüz diyorlar. Ekşi sözlük kullanıcılarının aylık ortalama geliri 50.000₺ falan herhalde. Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir? Bence 8.000₺ gayet iyi bir maaştır aşırı lüks yaşamıyorsanız fazlasıyla yetecektir.
Bunlar sanırım Macro Center'den alışveriş yapıyorlar.

Beğenmemeleri gayet normal bir durum. Üniversiteden mezun oluyorum ve CV'me bakıp bana 3000 TL maaş önerirlerse ülkeden kaçarım.
Maaşın yavaş yavaş yükselecek hemen 10.000₺ vermezler. 3.000 ile başlayacak 5.000 olacak 8.000 olacak 10.000 olacak böyle ilerleyecek.

Madem ekşicisin say bakalım bütün alfa yazar özelliklerini:
190 boy
20 bin TL(en az) maaş
Yazılımcı
Bilmem kaç santim....
Her şeyin en doğrusunu bilmek
En entelektüel kişilikler ve daha birçok özelliğe sen de sahip olabilirsin. Tek yapman gereken ekşici bir alfa yazar olmak.

Konuya yorum yapıp yeterlidir diyen arkadaşların yaşlarının küçük olduğunu varsayıyorum. Geçim nedir henüz bilmeyen, dolayısıyla 8000 TL'nin büyük geldiği arkadaşlar.

8000 TL, Türk Lirası olarak büyük görünse bile maaşı TL ile alıp neredeyse tüm aldığınız şeyleri Dolar ile ödediğiniz için 8000 TL'nin yetmemesi gayet normal.

Ay sonunu çıkarır mı? Evet. Ama olay sadece zar zor ay sonunu çıkarmak değil. Köle miyiz arkadaşlar biz? Evimizi, arabamızı alamayacak mıyız? Yatırım yapamayacak mıyız? 8000 TL ile bunların hiçbirini yapamazsınız. Hele ki çocuk falan varsa geçmiş olsun. Günü/ayı kurtarırsınız belki. Ama hiçbir şeye sahip olamazsınız.

Madem ekşicisin say bakalım bütün alfa yazar özelliklerini:
190 boy
20 bin TL(en az) maaş
Yazılımcı
Bilmem kaç santim....
Her şeyin en doğrusunu bilmek
En entelektüel kişilikler ve daha birçok özelliğe sen de sahip olabilirsin. Tek yapman gereken ekşici bir alfa yazar olmak.
Her topluluğu bir sepetin içine koyarak kendini avutmuyorsun.

Geri
Yukarı