Elden Ring oyundan atıyor

• Konuyu başlatan Matany
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 789
Çözememiştim o zaman ama artık olmuyor. Şu anki sürümü bu 1.06, büyük ihtimalle eski sürümünden ötürü öyle olmuş olabilir.

Bu arada korsan oynuyorum ben. 1.06 sürümünde sıkıntı yok.

Ne yazık ki Steam'den oynuyorum ben sürümde 1.10 gözüküyor.

Buyurun hocam Logfile.rar

Son düzenleme:
Hocam kendiniz inceleme taraftarıyım çünkü şu anlık PC im yok.

Bunlar gözüküyor ama.

Hocam %100 bellek oluyor oyunu oynarken arttırsam sorun çözülür mü acaba?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    5,5 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Teşekkürler cevabınız için 8 GB daha ilave edersem yeterli olur mu acaba? Oyun donduğu zaman görev yöneticisinde %100 bellek yazıyor ve yanıt vermiyor olarak gözüküyor.
FPS daha fazla alırsın ve pc otomatikmen rahatlar. Ancak %100 olması pcde ki bir çok şeyi dondurur ve kitler. Daima ram arttırımı rahatlatır oyunları da pc'yi de. Ki arkada da uygulama vs yiyordur ramden. Direkt al ram,fark olacaktır. 8x2 16 gb akar.

FPS daha fazla alırsın ve PC otomatikman rahatlar. Ancak %100 olması PC'de ki birçok şeyi dondurur ve kitler. Daima RAM arttırımı rahatlatır oyunları da PC'yi de. Ki arkada da uygulama vs yiyordur RAM'den. Direkt al RAM, fark olacaktır. 8x2 16 GB akar.

Peki sizce oyunun donup yanıt vermiyor olma sebebi RAM'in %100 olmasından dolayı mı?

Peki sizce oyunun donup yanıt vermiyor olma sebebi RAM'in %100 olmasından dolayı mı?

İhtimali var tabii. Etkilememe gibi lüksü yok gibi geliyor 'bence.' Ama %100 müdür? Bilemiyorum. Uzaktan görüşüm ancak bu. Zaten 8 GB RAM ile sıkıntı yaşamaman tuhaf olurdu. Artık 32 GB'a yöneliyor ufaktan oyun geleceği. Örnek başıma geleni belirteyim. God of War oynuyordum. 8x2 16 GB 3200 MHz RAM'e sahiptim. God of War 15600 RAM yiyordu örnek vereyim. Sınırdaydı resmen. Discord takılıyordu bende. Sonra gittim elimde ki RAM'i sattım. 16x2 3600 MHz yaptım. Artık hiçbir sorun yaşamadım. Discord sorunu da çözüldü. Oyunda yağ gibi oldu.

İhtimali var tabii. Etkilememe gibi lüksü yok gibi geliyor 'bence.' ama %100 müdür? Bilemiyorum. Uzaktan görüşüm ancak bu. Zaten 8 GB RAM ile sıkıntı yaşamaman tuhaf olurdu. Artık 32 GB'a yöneliyor ufaktan oyun geleceği. Örnek başıma geleni belirteyim. God of War oynuyordum. 8x2 16 GB 3200 MHz RAM'e sahiptim. God of War 15600 RAM yiyordu örnek vereyim. Sınırdaydı resmen. Discord takılıyordu bende. Sonra gittim elimde ki RAM'i sattım. 16x2 3600 MHz yaptım. Artık hiçbir sorun yaşamadım. Discord sorunu da çözüldü. Oyunda yağ gibi oldu.

Hocam oyunu satın almadan önce sistemimle aynı özelliklere sahip videolara bakarak aldım fakat videolar 1 yıllık bunları referans alarak aldım ve ne yazık ki patladım diyebilirim fakat oyunuda iade etmek istemiyorum çünkü tekrar zam yemesinden korkuyorum. Ek olarak 1 adet 16 GB RAM alsam 24 GB olsa nasıl olur?

Hocam oyunu satın almadan önce sistemimle aynı özelliklere sahip videolara bakarak aldım fakat videolar 1 yıllık bunları referans alarak aldım ve ne yazık ki patladım diyebilirim fakat oyunuda iade etmek istemiyorum çünkü tekrar zam yemesinden korkuyorum. Ek olarak 1 adet 16 GB RAM alsam 24 GB olsa nasıl olur?
Tek kanal hiçbir şekilde alma. Daima 8x2 16 - Veyahut 16x2 takıl. Tek kanal da performans artışı olacağını çok düşünmüyorum. Elden ringi asla iade etme. Artık aldığınız hiçbir şeyi iade de etmeyin. Satmayın da :D Şartlar belli. Hiçbir zaman TEK model 16 GB kullanma. 8x2 16 takıl.

Geri
Yukarı