[Eleştiri] AMD ekran kartları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hocam teşekkürler bu arada size dediklerimin 2'sinde siz yardım ettiniz.
Rica ederim. Elimden geldiği kadar da yardımcı olmaya devam edeceğim sorun yaşayan arkadaşlara. Zamanında bu tarz sorunlardan bahsedip çözüm aradığımda forum içerisinde resmen linç ediliyordum.

Bence biraz abarttınız, değil mi? RX 5700 XT, 2070 Super ile aynı performans'ta olup fiyatının 2060 Super ile aynı olması inanılmaz bir şey. 3 aydır kullanıyorum 1 kere sorun yaşadım onda da bir önceki sürücüye geçince düzeldi, 1 saat belki uğraştırdı belki uğraştırmadı. Aldığıma çok memnunum.

İşlemcide AMD Intel'i geçmiş durumda bence. Ekran kartında ise bazı insanlar sorunlardan bezmiş ve sadece driver sorunları değil. Sorun yaşamayan insanlarda var elbet fakat sorun yaşayanların sayısı hiç de az değil.Kart eğer sorunluysa isterse nvidiadan 300TL daha ucuz olup 10FPS fazla versin,o kart alınmaz bence. Yeni ekran kartlarında sorunlar ortadan kaldırılsa o zaman tadından yenmez işte.:)

Yönetim ekibinden ricam Sapphire'in özelliklede 5500XT 5600XT 5700XT serisini öneren arkadaşlara yanlış ilgi etiketi atın. İnsanlar alıyor sorun yaşıyor.
Kesinlikle. AMD ekran kartı alınacaksa Sapphire alınacak en son marka. @Lyrinx isimli arkadaşın bütçesi düşük olduğu için önermiştim ne yazık ki Sapphire 5600 XT modelini. Bütçesini arttırma imkanı olsa XFX THICC III Ultra alıp fan özelleştirmesi yapmasını söylerdim.

Bence biraz abarttınız, değil mi? RX 5700 XT, 2070 Super ile aynı performans'ta olup fiyatının 2060 Super ile aynı olması inanılmaz bir şey. 3 aydır kullanıyorum 1 kere sorun yaşadım onda da bir önceki sürücüye geçince düzeldi, 1 saat belki uğraştırdı belki uğraştırmadı. Aldığıma çok memnunum.
Aslında abartılan bir şey yok. Yani insanlar para verdikleri ürünü doğal olarak sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyor. Bakın yanlış anlaşılmasın sorunsuz bir ürün olamaz illa ki her üründe sorun yaşama riski vardır. Fakat bu sorunların kronik olması sıkıntı oluyor. Ve net bir çözümü olmadığı için insanlar para verip aldıkları ürünlerde uğraşıp duruyorlar. Ve haliyle eleştiri geliyor. Burasıda bir forum olduğuna göre eleştiri yapılamayacaksa nerede yapılacak? Siz de inşallah sorun yaşamadan kullanmaya devam edersiniz ve memnuniyetiniz devam eder. Ama burada özellikle sorun yaşayıp eleştiren insanlara da karşı çıkmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Hocam hala driver vb. sorunları varken kart çıkartıyorlar mantıken bunları çözmeleri gerekirken hala anlamış değilim.
Bilmem Adrenalin 2020 çıkmadan önce sürücü puanları yüksekti.
slide-5.jpg

Neyse konuyu takipten çıkma vaktimiz gelmiş... Evet arkadaşlar bütün sorun lanet olasıcası Sapphire. Artık bir şey demiyorum bazı insanlara.

Bilmem adrenalin 2020 çıkmadan önce sürücü puanları yüksekti.

Neyse konuyu takipten çıkma vaktimiz gelmiş... Evet arkadaşlar bütün sorun lanet olasıcası Sapphire. Artık bir şey demiyorum bazı insanlara.

Sapphire ucuz ama bir o kadar da sorunlu bir model haklısınız hocam bende alacakdımda kararsız kaldım hangi markadan alıcağıma.

Sapphire ucuz ama bir o kadar da sorunlu bir model haklısınız hocam bende alacakdımda kararsız kaldım hangi markadan alıcağıma.
Hayır kartı neden bu kadar overclock yapıyorlar ki referans 5600XT bildiğim kadarıyla maksimum 1560 MHz'e çıkıyor benim kartım 1780 MHz olarak geldi. Soğutması vesaire mutluyum ama zaten ucuz bir marka neden sıkıntı çıkarmaya çalışıyor ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı