En hafif antivirüs önerisi

İlk defa Kaspersky, Kaspersky, Kaspersky arka arkaya 15 defa görmedim çok şaşkınım tutmayın bağıracağım.

Üstteki arkadaşın dediği çok mantıklı. Windows Defender'i kullanın gayet yeterli zaten. Şüpheye düştüğünüz zaman Kaspersky indirin tam tarama yapın sonra geri silin. En iyi çözüm bu.

Ama ben şu durumla çok karşılaşmıştım eski sistemde antivirüs programı kurmamıştım sürüm değiştirmişti şimdide onda korkuyorum.

Ama ben şu durumla çok karşılaşmıştım eski sistemde antivirüs programı kurmamıştım sürüm değiştirmişti şimdi de onda korkuyorum.

Korkulacak bir şey yok merak etmeyin. Ben de 3 haftadır Kaspersky kullanıyordum fakat gereksizdi. Yanlış sitelere yanlış indirmeler yaparsam zaten Windows Defender'de uyarıyor. Ayrıca şüpheye düştüğünüzde indirir tam tarama yaparsınız.

Girdiğim sitelere dikkat ederek 4 senedir antivirüs programı kullanmıyorum. Herhangi bir virüs problemi yaşamadım. Programın çok yavaşlatacağını düşünüyorsanız dikkatli davranışta tehlikeli bir durum olacağını sanmıyorum.

Yani, normal şartlar altında önermem fakat hafifliğin ekstra önem arz ettiği durumlarda Comodo FW'yi özel ayar yaparak kullanmak iyi fikir olabilir. Konuda gösterilenin aksine VirusCope açık kalsın.

Veya Avast da kullanabilirsiniz. Bunda da sadece işaretlediğim seçeneğin aktif kalması iyi olur.

Capture.PNG

Windows Defender
Windows 7 üzerindeki Defender aynı değil.

O yüzden ayda 1 kere Kaspersky yükleyin sistemi tam taratın sonra kaldırın. En iyisi bu olur sizin adınıza.
AV yükle sil yapmasını önermem. Sorun çıkmasa dahi gereksiz zahmetli bir iş.

Yani, normal şartlar altında önermem fakat hafifliğin ekstra önem arz ettiği durumlarda Comodo FW'yi özel ayar yaparak kullanmak iyi fikir olabilir. Konuda gösterilenin aksine VirusCope açık kalsın.

Veya Avast'da kullanabilirsiniz. Bunda da sadece işaretlediğim seçeneğin aktif kalması iyi olur.

Eki Görüntüle 829544

AVG antivirüs kullanıyordum memnundum ama sonrasında sildim çünkü Windows 7 boştayken 1.6 GB RAM harcıyordu inanır mısın?

Veya Avast'da kullanabilirsiniz. Bunda da sadece işaretlediğim seçeneğin aktif kalması iyi olur.

Eki Görüntüle 829544

Avast işini yapar gibi ama verileriniz *puf.*
Ve yine Avast'ın sağladığı koruma Defender'a bile erişemez diye düşünüyorum şahsen.

AVG antivirüs kullanıyordum memnundum ama sonrasında sildim çünkü Windows 7 boştayken 1.6 GB RAM harcıyordu inanır mısın?
İnanırım, o anda gerçekleştirdiği bir işlemden dolayı anlık artmış olabilir veyahut program hatası da olabilir. Buna karşın en az bellek tüketimine sahip antivirüslerden bir tanesi gözlemlediğim kadarıyla.

Avast işini yapar gibi ama verileriniz *puf.*
Bildiğin kullanıcı verilerini satan casus yazılımdır kendisi.
Güvenlik bölümüne biraz zaman geçirmenizi öneririm, aynı konu daha önce 10 defa konuşuldu.

Yine en mantıklı olanı benim dediğim oluyor hocam. Ayda 1 kere yükleyip kaldırmak yorucu olmaz sanırım.
İkincil tarayıcılar varken en mantıklı seçenek olmaktan çok uzak.

Ve yine Avast'ın sağladığı koruma Defender'a bile erişemez diye düşünüyorum şahsen.
Şahsen demeniz iyi olmuş, en azından bunu bir şey bilerek söylemediğiniz konusunda dürüstsünüz.

Geri
Yukarı