En hafif antivirüs hangisidir?

Kaspersky öneririm. Ya da Malwarebytes.

Windows Defender işletim sisteminin kendi antivirüsü olduğu için ondan hafifi olacağını sanmam. Korsan bir şeyler indirmeyen bilinçli bir internet kullanıcısıysanız ekstra antivirüs kullanmanızı önermem. Hepsi bilgisayarı yavaşlatıyor.

Defender dahil Virüs programları çok fazla false alarm veriyor. Güvenliğe özel bir ihtiyacınız yok ise windows defender yeterli olacaktır. Manuel olarak devredışı bırakmadığınız sürece virüs bulaşma ihtimali çok azdır.
Örnek : Defender sistemimde yakın zamanda 40+ virüs alarmı verdi çünkü Microsoftun tasvip etmediği yazılımlar yükledim. Tamamı Nirsoft yazılımı idi. Daha öncesinde araştırma yaptığım için içim son derece rahat.

Bilinmeyen yerlerden fazla bir şey indirmiyorsanız Defender yeterli olacaktır. Kaspersky free önerimdir
Defender'ı açması 3.Parti yazılımlardan daha çok hasar verir ki PC'de olur olmadık her şeye hata veriyor. Genelde FPS oyunlarında ki kullanılan Anti-Cheat yazılımını bile engelliyor o yüzden açmaktansa açmaması daha iyidir.

Norton ve ESET son derece hafif güvenlik yazılımlarıdır.

Kaspersky o kadar hafif bir AV değil. Biraz kaynak tüketiyor.

Windows Defender işletim sisteminin kendi antivirüsü olduğu için ondan hafifi olacağını sanmam. Korsan bir şeyler indirmeyen bilinçli bir internet kullanıcısıysanız ekstra antivirüs kullanmanızı önermem. Hepsi bilgisayarı yavaşlatıyor.
Çok yanlış bir düşünce. Yani bahsettiğim "hepsi yavaşlatıyor" demeniz. Evet çoğu AV'ler bilgisayarı yavaşlatabilir fakat hepsi yavaşlatmaz. Örnek olarak Kaspersky'da ayarları biraz kurcalayarak hem güvenliğin hem de hızın tadını çıkarabilirsiniz. Bu sadece bir örnekti. Bunun gibi daha çok var.

Geri
Yukarı