En iyi format atma şekli Windows 8.1

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

OTOFAJİ

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba elimdeki windows 8.1 embedded yüklemek istiyorum bilgisayara ama aklımda bazı sorular oluştu.
1) İsoyu dvd yazarak mı yoksa isoyu rufus ise usb ye yazarak mı daha sağlıklı format atarız windows dosyalarının zarar görmeden temiz bir şekilde olmasını sağlamak için.
2) Rufus ile birlikte kurulum yapmak için usb belleğin kalitesi önemli midir ( sandisk,toshiba vs) yoksa herhangi bir usb bellek olabilir mi ?

Şimdiden teşekkürler. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Rufus'a yazmak daha iyi olur.
2) Yani sandisk de alsan toshiba da alsan belki hız farkı vardır yani önemli değil. En az 8gb'lık bir flashla format atabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkür ederim bende bugün verbatim dvd aldım. 25 adet yazdırıcaktım ona usb ile daha güzel ve windows dosyalarının zarar görmeden kurulabildiğini gördüm.

1. DVD ile format eskide kaldı. Rufus ve USB bellek birleşimi daha sağlıklı.
  2. Nispeten, SanDisk'in okuma yazma sorunlu USB belleklerinden dolayı önemlidir. 8 GB olması ve tercihen artık günümüz şartlarında USB 3.0 bir bellek olması iyi olur. Marka olarak Toshiba, Kingston ya da Corsair olabilir.
// 8 GB bellek konusuna tepki gösteren arkadaşlar olacaktır elbet. 4 GB her belleğe gerçek boyutundan dolayı RTM ISO yazılamadığından dolayı 8 GB tercih edilmelidir. Yine de boyutu yeten 4 GB bir bellek de kullanılabilir hata alınmadığı sürece.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı