En İyi İnternet Sağlayıcısı Hangi Firmadır?

Firmanın adı Vodafone siz yanlış yazıyorsunuz. Ayrıca 16 Mbps'ye kadar diyor tarifede. Yani illa 16 diye bir olay yok. Hattın neyi destekliyorsa o. TürkNet kimine iyi kimine kötü. Hat değerlerin iyi ise sende sıkıntı olmaz. Ama bende sorun yok, babamda tonla. Vodafone ben son iki ay kala çıktım herhangi bir cayma bedeli almadı. TürkNet babama VDSL sattı ADSL bağladı ve dalga geçer gibi VDSL hattasınız diyor.

Firmanın adı Vodafone siz yanlış yazıyorsunuz. Ayrıca 16 Mbps'ye kadar diyor tarifede. Yani illa 16 diye bir olay yok. Hattın neyi destekliyorsa o. TürkNet kimine iyi kimine kötü. Hat değerlerin iyi ise sende sıkıntı olmaz. Ama bende sorun yok, babamda tonla. Vodafone ben son iki ay kala çıktım herhangi bir cayma bedeli almadı. TürkNet babama VDSL sattı ADSL bağladı ve dalga geçer gibi VDSL hattasınız diyor.

İnsanları zaten o şekilde dolandırıyorlar. Hattım 16Mbps'i destekliyor. Burada Vodafone firmasını savunmanın bir anlamı yok. 2 Senedir kullanıyorum. 8Mbps üstü hız görmedim. Geçmişte farklı firmalarda 16Mbps hız ile internet kullanmıştım.

Ben sana Türkcell'i öneririm. Hız konusuna gelince bulunduğun lokasyona göre değişir. Eğer bulunduğun lokasyonda internet hızını tam verebilecekleri bir altyapı yoksa verilen hıza erişemessin.

TürkNet'e geçmeyi düşünenlere bir kere daha düşünün derim. Çünkü sizi kendi firmalarına bağlayana kadar peşinizde koşuyorlar. ''Gelin efendim, kota yok, taahhüt yok vs. vs.'' diye övüyorlar yani gerçek insan sesi duyuyorsunuz. Aboneliği başlattınız diyelim ve bir sorun yaşadınız, mesela size vaat edilen hızdan çok çok düşük bir hızdasınız ya da bağlantı sorunu yaşıyorsunuz, müşteri hizmetlerini aradığınızda bir insan yok, sadece bant kaydı dinliyorsunuz, derdinizi dinleyen bir insan yok yani. Bir de TT altyapısı kullandığı için sorunlu olduğunu söyleyen çok ama memnun olduğunu söyleyen de var. Aboneliği iptal ettirirken de sanırım uğraştırıyorlarmış.

Ekim 2013 döneminden beri Uydunet kullanıyorum, bağlantı sorunu sadece evimdeki kablo ezildiği/yıprandığı için yaşamıştım. Onun haricinde arada sırada bakım/onarım çalışması yapıyorlar, Uydunet'in sitesinde arıza listesini görebiliyorsunuz, genelde 10 saatte onarılır yazıyor fakat ben 4 saatten fazla sürdüğünü görmedim. Memnunum kısacası.

En iyi internet performansı biraz da bulunduğunuz lokasyondaki altyapı kalitesine bağlı. Ama diğer bütün servis sağlayıcılar adil kullanım kotası dolduğunda hızınızı 5 e düşürürken uydunet 8 e indiriyor.Bence bu bile başlı başına tercih sebebi olabilir. Ayrıca dilediğiniz zaman ek kota ve hız satın alabiliyorsunuz.

İnsanları zaten o şekilde dolandırıyorlar. Hattım 16Mbps'i destekliyor. Burada Vodafone firmasını savunmanın bir anlamı yok. 2 Senedir kullanıyorum. 8Mbps üstü hız görmedim. Geçmişte farklı firmalarda 16Mbps hız ile internet kullanmıştım.
Ben şuan TürkNet kullanıyorum ama bundan önce Vodafone kullanıyorduk. 16 Mbps'ye kadar 60 GB AKK paketiydi. Hız konusunda sıkıntım hiç olmadı. 16 Mbps hızda 14 aşağısını hiç görmedim ama iki yıldır müşterisi olmama rağmen bana aynı tarifenin daha az AKK olan paketi bana daha pahalıya tekrar satmaya kalkması canımı sıktı. Ve evde olmadığımız halde kullanılmayan internetin AKK bitmesi şüphelendirdi. Bana yaptıkları tek iyilik sözleşme bitmeden bitirmeme rağmen ceza yazmadılar. Ama 40 TL fatura yazmışlar 1 gün kullanım için.

Bence en iyi internet sağlayıcısı SUPERONLİNE. Ama kendi altyapısıyla. Türk telekom'un altyapısı varsa Netspeed'e bir bak derim. ☺

Bilgi Teknoloji Kurumu (BTK) açık ve net Şekilde Tüketici Lehine Bildirim Yayınlamıştır 24 ay ve daha uzun dönemli sözleşmelerde 12 ay kullanımdan Sonra 13 aydan itibaren Tüketici sözleşmeyi fes etme hakkına sahiptir Sağlayıcı firmalar 24 Ay ve daha uzun dönem Sözleşme ile Tüketicileri uzun döneme mahkum etmesi Yasal değildir ilgili yüksek mahkemelerce Yasal hale Getirilip tüketici Hakları korunmuştur. Ayrıca Sözleşmede Belirtilen Hususlar doğrultusunda verdiği Hizmetin sorunsuz tüketiciye vermesi gerekmektedir zorunlu olmadıkça Sözleşmede belirtilen hızları sağlamakla yükümlüdür altyapı Gibi sorunlar oluşması Halinde Tüketiciye bildirmek zorundadır 15 gün içerisinde sorunun çözmesi ve gerekli altyapıyı oluşturmakla Sağlayıcı Firma sorumludur. Hizmetin kusuru çözülmemesi Halinde tüketici Tek taraflı Fes Etme hakkına Sahiptir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı