En iyi termal macun hangisi?

sıvı metal termal macun ile normal termal macunun farkı ne?
Sıvı metal adından da anlaşılacağı üzere sıvı metalden yapılıyor, normal termal macunlara göre termal iletkenliği çok yüksektir fakat sıvı metal ayrıca elektrik'te iletir, eğer sıvı metal termal macun işlemcinin üzerinden başka bir yere yanlışlıkla sürerseniz bilgisayarınızı bozar.

Sıvı metal adından da anlaşılacağı üzere sıvı metalden yapılıyor, normal termal macunlara göre termal iletkenliği çok yüksektir fakat sıvı metal ayrıca elektrik'te iletir, eğer sıvı metal termal macun işlemcinin üzerinden başka bir yere yanlışlıkla sürerseniz bilgisayarınızı bozar.
Ben hiç termal macun sürmedim 3 ay sonra falan belki sürerim fakat sizin dediğiniz gibi sıvı metal almayı düşünüyorum ama korktum.

Ben hiç termal macun sürmedim 3 ay sonra falan belki sürerim fakat sizin dediğiniz gibi sıvı metal almayı düşünüyorum ama korktum.
Eğer daha önce sürmediysen çok çok çok dikkatli olman gerekir, eh bilgisayarını bozmak istemezsin değil mi? İnternette bir sürü video var, sürmeden önce izlemeni tavsiye ederim. Bu arada sıvı metal termal macunlar pahalıdır, cüzdanı hazırlayın o yüzden.
Ama normal termal macunları yanlış sürsen bile bir şey yapmaz çünkü elektrik iletmez ama daha az termal iletkenliği vardır. Sizin seçiminiz. Ha çok gerekli mi? Bence hayır. Normal termal macun da işinizi görür.

Sürerken dikkatli olmak gerek, eğer daha önceden birkaç kez sürdüyseniz rahatlıkla yaparsınız fakat ilk defa sürecekseniz hiç bulaşmayın.
Peki Sıvı metal termal macunu sürerken işlemci soğutucusunu çıkarmak mı lazım yani işlemcinin üzerinde AMD-İNTEL yazan yeri çıkarmamız mı gerekiyor?
Normal bir kullanıcı için 50 lira civarına alacağınız bir termal macun fazlasıyla işinizi görür. Ne kullanıyorsunuz da sıvı metal almak istiyorsunuz merak ettim açıkçası.
Ryzen 3 3100 ama sıvı metal olmasına gerek yok normal termal olsun kaliteli olsun

50 60 liraya ortalama markası bilenin bir macun alın sürün yani aşırı bir o.c veya render durumu yoksa youtubeden izleyebilirsin aralarındaki farklar o kadar ufakki markaların.

Peki Sıvı metal termal macunu sürerken işlemci soğutucusunu çıkarmak mı lazım yani işlemcinin üzerinde AMD-İNTEL yazan yeri çıkarmamız mı gerekiyor?

Ryzen 3 3100 ama sıvı metal olmasına gerek yok normal termal olsun kaliteli olsun
İlk önce eski termal macunu çıkarmanız gerekiyor. Daha sonra dikkatlice sürmelisiniz. Ayrıca o işlemci için sıvı metal çok gerekli değil, kaliteli bir normal macun işinizi görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı