En sevdiğiniz işletim sistemi nedir?

Windows XP en sevdiğim, o teması ilk kurulumdan sonra gelen o duvar kağıdı Windows'lar arasında belki en iyi özelleştirilebilir/temalanabilir özelliğe sahip olması, stabil olması gibi gibi (çıktığı zamanlara göre konuşuyorum). 2. ise Windows 11 en az sorun yaşadığım hatta hiç sorun yaşamadığım (ilk çıktığında sorunlar yaşadım ama hepsi düzelildi), görsel olarak modern, performans olarak stabil bir işletim sistemi Canary kanalında olmama rağmen gram sorun yaşamadım ve yaşamıyorum. En nefret ettiğim Windows 10, sebebi ise orijinal kullanmama rağmen sanki korsan kullanıyormuşum gibi sürekli takılan, milattan önceden kalma ara yüze sahip oyunlarda hak ettiği performansı veremeyen ve sonuç olarak BANA GÖRE popüler kültürün kötü olarak andığın ME, vista gibi işletim sistemlerinden bile kötü ve sorunlu bir işletim sistemi olmasıdır.

Son düzenleme:
Windows 11 21H2 ve Windows 7 favorilerimdir.
Şu anda 21H2 kullanmaktayim @GokhanYigitGya @Leon Dayı.

Benim favorilerim:
Mobil:
1-) Android 13 (özellikle Google pixel arayüzünü ve özelliklerini içeren PixelExperience Plus 13 Custom ROM)
(Şu an kullandığım Android sürümü ve şu an kullandığım Custom ROM)

2-) Android 4.4.4 KitKat (özellikle stok Android ve Samsung touchwiz nature ux 2.5 arayüzü)

3-) Android 5.0 - 5.1.1 lolipop (özellikle Samsung touchwiz nature ux 5.0 arayüzü)

Masaüstü:
1-) Windows XP/Windows 7
2-) Windows 10 LTSB 2016/Windows 10 LTSC 2019.
3-) Windows 11 22h2. (şu an kullandığım işletim sistemi)

Ben macOS sevmekteyim çünkü Windows'tan nefret etme aşamasına geçiş yaptım :) Arch Linux da severim ama çoğu programın resmi desteği yok maalesef.
Sizin sevdiğiniz işletim sistemi ve sebebi nedir?
Sistemim pek iyi değil ve oyunlarda yüksek FPS verdiği için Windows 7 kullanıyorum ancak burada Windows 10 olarak gözüküyor.

Benim favorilerim:
Mobil:
1-) Android 13 (özellikle Google pixel arayüzünü ve özelliklerini içeren PixelExperience Plus 13 Custom ROM)
(Şu an kullandığım Android sürümü ve şu an kullandığım Custom ROM)

2-) Android 4.4.4 KitKat (özellikle stok Android ve Samsung touchwiz nature ux 2.5 arayüzü)

3-) Android 5.0 - 5.1. 1 lolipop (özellikle Samsung touchwiz nature ux 5.0 arayüzü)

Masaüstü:
1-) Windows XP/Windows 7
2-) Windows 10 LTSB 2016/Windows 10 LTSC 2019.
3-) Windows 11 22h2. (şu an kullandığım işletim sistemi)

22H2 güzel ama 23h2'yi bekliyorum.
21h2'de kalmaya devam edeceğim.

22H2 güzel ama 23h2'yi bekliyorum.
21h2'de kalmaya devam edeceğim.

Sırf Windows 11 LTSC daha çıkmadığı için Windows 11 22H2 kullanıyorum yoksa özellikle Bing AI reklamı konmuş arama menüsünden ve önyüklü gelen gereksiz Microsoft uygulamalarından bıktım.

Ortadaki başlat menüsü hoşuma gidiyor ama Windows 11 bence Microsoft'un reklam panosu. İşletim sistemi demeye bin şahit lazım.

Windows 10 LTSC almama veya Windows 10'a dönmeme sebebim Windows 10'un ana (LTSB 2016 ve LTSC 2019/2021 dışında) desteğinin 2025'te bitecek olması.
2025'te uygulamalar da Windows 10 desteği çekmeye başlayacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı