En sevdiğiniz Müslüman ülke

Siz gezmiştiniz oraları değil mi? Balkanlar cidden güzel ya. Bizimkiler Yunan'ı pek sevmez de çok güzel topraklar.

Evet, 3 sene önce gitmiştim, 7 ülkeyi kapsayan bir tur ile. İyiki de gitmişim diyorum, çok güzel yerler. Pandeminden sonra da gitme planlarım var, Euro izin verirse tabii. :D

Osmanlı'nın geçtiği her yeri gezme fikrim vardı. Bunu ilk İstanbul'da başlattım seneler önce, sonra Türkiye'de gezebildiğim kadar gezdim. Yurt dışında da devam ettirme fikrim vardı ama bu yerlerin yarısı için Euro ve vize engeli var. Yarısı ise harab olmuş durumda.

Yurt dışında da devam ettirme fikrim vardı ama bu yerlerin yarısı için Euro ve vize engeli var.
Vize cidden sıkıntı artık. Pasaportumuzun değeri yok. Adamların istediği şartlar bizim için her geçen gün ağırlaşıyor. Haksız da sayılmazlar gerçi, oraya gidip dönmeyen, olay çıkartan, sokaklarda yaşayan çok insan var. Kurunun yanında yaşı da yakıyorlar.

Türkiye iyi bir Müslüman ülkedir polisler amerikan polisleri gibi değil ama ülkede bazı insanlar fakir inşallah para kazanırlar.
Türkiye Müslüman bir ülke değildir. Türkiye laik bir ülkedir herkes istediği inancı yaşayabilir. Türk polisi maalesef içine siyaset karıştığı için ve günümüzde herhangi bir meslek sahibi olamayan insanların polisliği ve bekçiliği tercih ettiği için eski liyakatını yitirmiştir. Kısacası artık önüne gelen polis oluyor. 'Bazı fakir insanlar' kalmadı artık çoğunluk fakir. 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı -ve bu sınıra sadece ihtiyaçlar dahil- son 3-4 yılda 7-8 bin Türk lirasını gördü. Yani en basitinden Avrupa'nın ortalama standartlarında yaşayabilmek için en az 25-30 bin TL maaş alınması gerekli.

Laiklikten tez zamanda kurtluruz umarım, hiç yakışmıyor.
Din ile yönetilen ülkelere gidip yaşayabilirsiniz. Sizi tutan yok. Arap ülkeleri sizin için güzel bir tercihtir.

Geri
Yukarı