En ucuz Mac M1 ve M2 nasıl alınabilir?

msaexe

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, elektronik mühendisi öğrencisiyim. Çalışmalarım genellikle yazılım alanında oluyor fakat bende bu çalışmalarda yeterli olabilecek bir cihaz yok. Erasmus sınavını kazandım eylül ayında Polonya'ya gideceğim. En ucuz MacBook'a nasıl ulaşabilirim? Benim aklıma gelen yılbaşı indirimlerine kadar bekleyip Polonya'dan cihazı almak ama daha karlı bir alternatifi var mıdır? Yılbaşı indirimlerinde fiyatlar çok düşer mi? Bildiklerinizi ve tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim.

Arkadaşlar merhaba, elektronik mühendisi öğrencisiyim. Çalışmalarım genellikle yazılım alanında oluyor fakat bende bu çalışmalarda yeterli olabilecek bir cihaz yok. Erasmus sınavını kazandım eylül ayında Polonya'ya gideceğim. En ucuz MacBook'a nasıl ulaşabilirim? Benim aklıma gelen yılbaşı indirimlerine kadar bekleyip Polonya'dan cihazı almak ama daha karlı bir alternatifi var mıdır? Yılbaşı indirimlerinde fiyatlar çok düşer mi? Bildiklerinizi ve tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim.
Türkiyede fiyat anlamında çok da umutlanma derim. Bütçen ne onu bilmiyorum ama her halukarda orda buraya göre daha ucuza alırsın diye düşünüyorum.

Polonya'dan satın alarak gümrüğe takılmadan getirmek daha ucuza gelebilir. Türkiye'de ise en ucuz PT gibi öğrenciye indirim yapan internet sitelerinden satın alınabilir.

M2 Air almanı önermiyorum. Cihaz sanki iPad kafasında hazırlanmış çünkü heatsinki yok. Çok kolay throttle oluyor. 16 GB RAM ile M1 Air alman tavsiyem olacaktır. PT'den alabilirsin.

Türkiyede fiyat anlamında çok da umutlanma derim. Bütçen ne onu bilmiyorum ama her halukarda orda buraya göre daha ucuza alırsın diye düşünüyorum.
Ne kadar ucuz olursa benim için o kadar iyi olacak.

M2 Air almanı önermiyorum. Cihaz sanki iPad kafasında hazırlanmış çünkü heatsinki yok. Çok kolay throttle oluyor. 16 GB RAM ile M1 Air alman tavsiyem olacaktır. PT'den alabilirsin.
Aslında 16GB M2 Pro almayı düşünüyordum. Pro modelleri için de throttle mümkün mü (pro'nun) testlerinde bir sıkıntı görmedim.

Bir de yurt dışından alınan ürünler 1 yıl garantili. Buradan alınan Apple ürünlerin tamamı 2 yıl garantili. Bence garanti de önemli.

TL hesabına vurursan Polonya'da fiyat 29.625₺ gibi bir şeye gelirken Türkiye'de PT gibi yerlerde eğitim kampanyasından faydalanarak 24-25bin lira gibi bir fiyata alabilirsin. Aynı zamanda taksitte yaptırabilirsin. Her türlü Türkiye'den alman daha mantıklı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı