Endüstriyel Tavukların İçler Acısı Hali

Bir yönden de bu büyük bir iş kolu (hayvan yetiştiriciliği) bunun azaltılması hem oradaki yetiştiricilerin işine gelmez hem de ihtiyaç var en nihayetinde. Ama kesinlikle üzücü bir durum.

Ne yazık ki böyle olmak zorunda yoksa nasıl doyuracaksın 80 milyon kişiyi. Söylediklerin çok güzel ama maalesef günümüz şartlarında mümkün değil. İnsanlar aç kalsın birbirlerini bile yerler. Bak kar küreyici diye bir film var dı tren de gidiyorlardı ve tren de ekosistem kurulmuştu onu kesinlikle izlemeni tavsiye ederim. @Dr. Sheldon C.

İzledim onu @ProfTech ama, böyle olmak zorunda değil. Kazanamıyorsak, daha kazançlı işlere girebiliriz. Çoğu kişi hayvan üretimine girebilir, rahat ortamlarda hayvan üretilebilir ama biz işin kolayına kaçıyoruz. Bunca insan çok az üretim yapanın sırtında yük olmak zorunda değil. Herkesi üretime teşvik edebiliriz. Zırtapozluk yapacağımıza hem üretim yaparız hem kazanırız. Ama bu dünyada sistem işlemiyor veya biz işletemiyoruz.Çok acayip. 80 milyon olurken niye durmadık. Niye kazanamadığımız halde 3-5 çocuk yapmaya devam ettik. Eeee bu kadar ürersen doyuramazsın tabi. çok mantıksızlık var. Hepsi de bizim suçumuz.

Allah kahretsin bizi. Artık tavuk yemek işkenceye yardım etmektir gözümde. 80 milyon işe yaramaz insan doyacak diye çektikleri acıya bak yahu. Kürtaja orada burada laf eden sözde müslümanlar nerede? Hemen din konusu açılınca üstüme çuvallanan iki yüzlüler nerede. Resmen civicivler canlı canlı işe yaramadıkları için, erkek civciv oldukları için katlediliyor. Para için, Endüstiri için? Nerede kürtaja katillik diyenler, hayvanlar katledilirken sesi çıkmıyor, ne insanların ne yetkililerin? Yeminle vahşetiz yahu. Vahşetten başka bir şey değiliz.

Bu konuyu da sürekli öne çıkaracağım, kapanmadığı sürece göremeyen herkes görsün diye. Bitsin bu vahşet.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bu tarz konular hakkındaki en şiddetli belgesel Earthlings olsa gerek. İzlemenizi tavsiye etmem. Zaten dünyadaki düzeni değiştiremiyorsunuz.

unnamed.jpg

Bu tarz konular hakkındaki en şiddetli belgesel Earthlings olsa gerek. İzlemenizi tavsiye etmem. Zaten dünyadaki düzeni değiştiremiyorsunuz.

Eki Görüntüle 301779

Bir kısmını izledim. Evet hepimiz Naziyiz, hepimiz İsrailiz, hepimiz vahşiyiz, hepimiz sömürgeyiz.
Bunları gördükçe insan, bizim, insanların katledilmesi, eziyet görmesi veya İphone alamamasına acımıyorum. Bu dünyaya nereden geldik, kahrolasıca dünyaya ben anlamadım? Yok arkadaş...:lanet::lanet:

Evet düzen bu! Hep güçlü ülkeleri, güçsüz ülkeleri sömürmesini eleştriyoruz! Peki biz, biz ne yapıyoruz, dili yok, güçsüz civcivleri, hayvanları, katlediyoruz yiyoruz. Kurban bayramı diye bir olay var. Bunun bayramını yapıyoruz. Ha bunca vahşet yapıyoruz bari bayramını yapmayalım değil mi? Ama olmaz güçlü olduğumuzu kanıtlamak gerekir.

Son düzenleme:
5. madde biraz daha açılabilirdi üstü kapalı bir eleştiri olmuş. Tavuklar durmadan kuluçka dönemine girmiyor sonuçta. Yumurtalar için kuluçka makineleri kabul edilebilir bir yöntem, fakat etik denebilir mi bunu bilmiyorum.

Bunun dışında eline sağlık çok gerekli bir yazı olmuş. Halkı doğru yönde bilinçlendirmesi mükemmel. Böyle konuların burada açılmasına desteğim sonsuz arkadaşım paylaştığın için sana ayrı teşekkür ederim.

5. madde biraz daha açılabilirdi üstü kapalı bir eleştiri olmuş. Tavuklar durmadan kuluçka dönemine girmiyor sonuçta. Yumurtalar için kuluçka makineleri kabul edilebilir bir yöntem, fakat etik denebilir mi bunu bilmiyorum.

Bunun dışında eline sağlık çok gerekli bir yazı olmuş. Halkı doğru yönde bilinçlendirmesi mükemmel. Böyle konuların burada açılmasına desteğim sonsuz arkadaşım paylaştığın için sana ayrı teşekkür ederim.
Var olduğum sürece sürekli öne çıkarmaya çalışacağım konuyu. Yeterli olmaz ama, bin kişi 2 bin kişi yemekten vazgeçse, tavuklar için hayvanlar için kazançtır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı