Ereyon.com Philips elektrikli süpürgeyi iade almıyor

umut palabıyık

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar iyi günler. Geçen hafta cuma günü ereyon.com üzerinden Philips elektrikli süpürge aldık. Ürünü bir kere kullandıktan sonra beğenmedik iade etmek istiyoruz ve bildiğim kadarıyla 14 gün içerisinde cayma hakkım var ama ereyon.com a göre açılan ürünü iade almaları için önce Philips servisinden iade raporu almam gerketiği söyleniyor. Arkadaşlar kanunen böyle bir hakları var mı? Yoksa işi yokuşa mı sürüyorlar? Ve böyle bir durumda hangi kurumu arayıp şikayet etmem lazım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar selamlar iyi günler. Geçen hafta cuma günü ereyon.com üzerinden Philips elektrikli süpürge aldık. Ürünü bir kere kullandıktan sonra beğenmedik iade etmek istiyoruz ve bildiğim kadarıyla 14 gün içerisinde cayma hakkım var ama ereyon.com a göre açılan ürünü iade almaları için önce Philips servisinden iade raporu almam gerketiği söyleniyor. Arkadaşlar kanunen böyle bir hakları var mı? Yoksa işi yokuşa mı sürüyorlar? Ve böyle bir durumda hangi kurumu arayıp şikayet etmem lazım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Rapor alınırsa 15 gün diye bir şey olduğunu sanmıyorum. Benim monitör bozuldu. 10 gün olmuştu. 2 kere servise gitti ikincide raporu aldım. Raporu gönderip iade aldım ilk ayın sonunda. Ama benim ürünüm ayıplıydı. (LG Monitör)
Servisi arayıp konuşun derim. Onlar bir şey der belki.

Arkadaşlar şöyle bir gelişme var ereyon.com u aradım ve iade koşullarında cayma hakkı için ürünün ambalajı açılmamış olması gerektiği söylendi.Firmanın iade koşullarını aşşağıya yazıyorum.

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için;
-Satın alınan ürünün orijinal kutusunda, ambalajı açılmamış ve zarar görmemiş olması,
-Tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte olması,
-Varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda eksiksiz ve hasarsız gönderilmesi gerekir.

Bu firmaların böyle bir madde koyma hakları var mı ?

Geri
Yukarı