Ergenlik döneminde sevgilinin olmaması hayattan bir şeyler kaçırıldığına mı işarettir?

Tatsuhiro Satou

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
17 yaşındayım aslına bakarsanız hayatımdan memnunum. Yalnızlıktan zevk alıyorum, istediğim her şeyi yapabiliyorum. Kimseyle derdim yok fakat aklıma takılan bir şey var. Bu zamana kadar sevgilim olmadı, yapmakta da çok istekli değildim hala da öyleyim fakat ergenliği boş geçirmek sizce kötü mü? Boştan kastığım sevgili yapmamak yani. İçimden diyorum bu ergenlik bir kez geliyor bir şeyler yaşamalıyım ileride böyle bir gençlik yaşayamayacağım diye. Önceden de bu düşünceye kapılıp baya bir kişiyle denedim fakat olmadı. Okulumdaki, çevremdeki, Türkiye'deki çoğu kızdan çok iğreniyorum. İğrenme sebebine değinmeyeceğim. Ben haftalık ilişki yaşayıp öbürüne geçecek biri değilim ve bu yaşta okuldaki insanlara baktığımda genelinin böyle olduğunu görüyorum. Şu an yazarken düşündüğümde ergenlikte sevgilinin benim için olmadığını anladım. Düşünceleriniz neler ?

Dostum bu yaşlar sevgili olmak için çok erken. En güzeli üniversite dönemi iki tarafın da olgunlaştığı zaman bu işi düşünmek. Zira bu yaştaki sevgililikler en fazla birkaç hafta sürecek. Şimdi en iyisi mi üniversite sınavına hazırlanmak olur.
Haklısınız hocam. Zaten 1-2 hafta sürecek sevgililikler. Ergenlik bitmeden sanki bir şey yapmak zorundaymış gibi düşünüyordum.

@Tatsuhiro Satou gayet normal bir şey kaçırmıyorsun hatta daha iyi yapıyosun diyecektim de kızlardan nefret etmek abartı ve gereksiz. Tamam ergenlik zamanı cidden kafa yapıları oturmamış oluyor ama erkeklerde de aynı durum geçerli.
Hocam aklı başında düzgün bir kız göremedim bu zamana kadar. Hocam siz genel Türk ergen kızlarına baktığınızda onların o***** olduğunu düşünüyor musunuz ? Başka kelime bulamadım özür dilerim. Düşüncenizi merak ediyorum. Bana çoğu öyle geliyor. Kadın düşmanı değilim bu arada.

@Tatsuhiro Satou düşünmüyorum illaki vardır ama baya azınlıkta. Örnek veriyorum 100 kadın varsa 10-15 tanesi sorunlu bunları direk hayatından çıkarmak çok zor olmamalı. Kadın düşmanı olduğunu zannetmiyorum ama Twitter Instagram gibi yerlerden atılan öfke yemlerini yiyip oraya doğru gidiyosun. Şu aralar en çok Borsa Kaplanı diye biri var sürekli bu tarz etkileşim amaçlı bir tarafa laf atıyor sevgilisi olmasını geçtim düzgün bir sosyal hayatı olduğunu zannetmiyorum mesela. Twitter'da sorunlu çok tip var uzak dur öyle yerlerden. Ekşi sözlük ve İnstadaki sigma maskulen sayfaları da buna dahil.

@Tatsuhiro Satou düşünmüyorum illaki vardır ama baya azınlıkta. Örnek veriyorum 100 kadın varsa 10-15 tanesi sorunlu bunları direk hayatından çıkarmak çok zor olmamalı. Kadın düşmanı olduğunu zannetmiyorum ama Twitter Instagram gibi yerlerden atılan öfke yemlerini yiyip oraya doğru gidiyosun. Şu aralar en çok Borsa Kaplanı diye biri var sürekli bu tarz etkileşim amaçlı bir tarafa laf atıyor sevgilisi olmasını geçtim düzgün bir sosyal hayatı olduğunu zannetmiyorum mesela. Twitter'da sorunlu çok tip var uzak dur öyle yerlerden. Ekşi sözlük ve İnstadaki sigma maskulen sayfaları da buna dahil.
Hocam belki gerçekten de abartı derece bir nefretim olabilir ama ben de haksız olduğumu düşünmüyorum. Yani çevreme bakıyorum. Haftalık sevgili değiştiriyorlar. Hep erkek konuşuyorlar. Kendini erkeklere ezdiriyorlar, çocuk kızı atıyor itiyor saçından tutuyor ama kız buna gülerek cevap veriyor. Babası duysa kıyamet kopar. Bazısı da deneyimsiz erkekleri, ilgiyle kandırıp onunla oynuyor. Diyelim ki liseden 100 kız tanıdım 60-70'i böyleydi. En son artık abartıyorum dedim fakat önüme geçip bara gidip çok içmekten kusup oradaki 22 yaşındaki erkekle konuştuğunu falan anlatınca artık pes ettim. Kız reşit değil. Bilmiyorum bunlar normal şeyler mi ? Ben kadınlara değer veren biriyim bu kadar düşmelerine, kendi cinslerini bu kadar aşağı düşürmeleri erkek olarak beni bile rahatsız ediyor. En feminist benim, kadınları seven benim demiyorum bu arada. Uzun zamandır düşünüyorum, üzülüyorum açıkcası. Kız kardeşimin böyle insanlar gibi olmasını istemiyorum. Artık kızlardan bir gram hoşlanmıyorum o kadar beni yoruyor bu düşünce.

@Tatsuhiro Satou gözünü küçük bir gruba dikiyosun veya aşırı dandik bir çevren var hocam. Muhtemelen 100 kız tanıyorum mevzusu biraz abarttin büyük kısmıyla merhaba merhaba dışı konuşmuyosundur tahminim hiç sevgilin olmadığına göre yani tanimiyosun. Normal şeyler mi değil tabiki de zaten normal kızlar bunları yapmıyor. İlk dediğinde çok bir sıkıntı yok gibi eğer eğlenmesini biliyorsa normal sıkıcı birine göre çok daha tercih edilir fiziksel şaka yapanlar. Fiziksel şiddet falan varsa yine dediğim gibi ciddi sıkıntılı tipler ve hala aynı şeyi diyorum böyle kişileri hayatından silip atman hiçbir şey kaybettirmez sayı olarak toplumun azınlığı çünku. İyi erkek kullanma mevzusunda ise evet kullanıyorlar ama bizim erkekler genel olarak feminen davranışlar sergileyerek normal kızı bir güzel itiyolar sonra karşılarına narsist red flaglar havada uçuşan kız kalıyor. Sonra da bu şekil iyi erkeğiz ondan tercih edilmiyoruz diyip hala sizlanarak feminenligin dibine vuruyolar. Sürekli erkekler aldatıyor onlara iyi davranmayın çocuk yapmayın Türk erkeği kötüdür gibi saçmasapan konuşan kızlardan bir farkı kalmıyor.

Bir de bu tanıyorum dediğin kişiler sanaldansa dalga geçiyor olma ihtimali de çok yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı