Hayatta hiç sevgilinin olmaması

Yanlış düşünüyorsunuz hocam. Arkadaşın ''zamanında'' istediği ya da dem vurduğu şey kötü bir şey değil. Her insan günümüzde zahir olarak görünen ''herkesin gördüğü mutluluk'' kısımını hedefliyor. Hayıflanması gereken kişiler bunları isteyen değil hor kullananlar.
Yok ama benim bu zamana kadar hiç sevgilim olmadı diyen 17 yaşında bir çocuk..?

Yok ama benim bu zamana kadar hiç sevgilim olmadı diyen 17 yaşında bir çocuk..?
Asıl bu yaşlarda ortaya çıkması çok doğal zira günümüzde ''sözde'' sevgililik denen olguyu görebilmek için kaf dağına gitmenize gerek yok. Sağınıza solunuza her baktığınızda kirlenen ruhlar ve bedenler içerisinde bu çirkinlikleri gölgeleyen yalancı bir mutluluk ve kahkaha ortaya çıkıyor. Bu yaşta, ergenliğin keza ''doruk'' çağlarında ise insanın mutluluğu bu kadar kolay kazanabileceğini sanması kişiyi bu yöne çekiyor. Acı olan ise bu ilişkilerin sonunu yaşayanın da yaşamayanında bilmemesi. Konu sahibi arkadaşa ve size mümkünse benim açımdan bu konudaki mutluluğa nasıl ulaşabileceğinizi özetleyeyim. Her şey düşünmekten geçiyor. Kendini, karşısındakini, geleceğini ve karşısındakinin geleceği düşünülerek yapılmayan bir ilişki, bunlar yapılmadan olan ilişkiden kat kat daha mutluluk verir (İnsan fark etmese bile). Hayat zor hocam.

Bir erkeğin ya da kadının ''sözde'' sevgilisinin olmaması onu aşağılanabilir hâle getirmez. Aksine onu, -bir ihtimal- kendini ve karşısında duran kişiyi elinden geldiğince fazla düşünen ve geleceklerinin belirli bir kısmını tasarlayacak bu duyguya karşı ne kadar da temiz ve güzel baktığının bir işaretidir. Benim de hayatımda ''sözde'' sevgilim olmadı. Günümüzde sevgililik bayağı bir hâle geldi ve bu bayağılığa kendimi muhtaç hissetmedim. Çok uzun şeyler yazardım fakat anlayana iki cümle de yeter. Aşk, sevgililik ya da birine kendini ait hissetme duygusu göründüğü gibi basit ve kolay kazanılmıyor. ''Sen oltanı at denizde balık çok'' diyen, gelişimi ve empati kurma yeteneği tamamlanmamış yaratıklar tarafından kafanızın karışmasına izin vermeyin. Hayat tesadüfleri sever. Tesadüfler ise beklemediğiniz ve hissetmediğiniz bir anda gelir. Hiçbir zaman istisnası olmayan bu olguyu yabana atmayın derim. Denizde balık çok olabilir, aman dikkat! her balık aynı değil. Köpek balıklarına yem olursunuz. :) @Your Secret Stalker
Aynen önüne gelen sevmediği kızla sevgili yapıyor sırf havalı olmak için. Birde iğrenç ilişkiler. Anormal anormal. @Agah gibi hocam çok güzel anlatmış. Ellerine sağlık.

Bir de o her evli çiftin yaşadığı kavgalar, tartışmalar var ya onları çekemem ben kardeşim! ben dünyayı tanımaya bakacağım, kendimi geliştirmeye bakacağım, dünyayı gezmeye bakacağım ne aşkı be.
Evlenmeyecekki zaten.

Boş işler zaten. Evleniyorsunuz, boşa para harcıyor, gereksiz şeyler istiyorlar, sonra çocuğunuz oluyor, gençliğiniz onu büyütmeye gidiyor sonra bakmışsınız yaşlanmışsınız ve hiç bir hayalinizi gerçekleştirememişsiniz.
Bu benim şahsi görüşümdür. Kimseye karışmıyorum ama bence böyle.
Pragmatik aşk yaşıyor zaten ne evlenmesi.

Bu yaşlarda sevgili olmak için sevmeye gerek yok. O yaşlarda ben ve çıktığım her kız seni seviyorum diyordu zaten. :) Sen önce tipini kabul edip ona göre o seviyede kızlara yürüyeceksin. Davul dengi dengine kardeşim, Brad Pitt karizman yoksa Angelina Jolie aramayacaksın.

Geri
Yukarı