Erkeğe şiddete hayır!

Bence kadınların eşitlik istiyoruz değil hak eşitliği istiyoruz sloganları atması gerekir. Kadınların bir erkekle bazı konularda eşit sorumluluk almayacağını düşünüyorum.

Eşitlik ve adalet aynı şey değildir. Erkek ve kadın eşit değildir. Zaten bu 2 varlığın fiziksel özellikleride birbirlerinden farklıdır. Ama adalet açısından kadın ve erkek eşit olmalıdır.

Kadına şiddet çok ayrı bir şey bahsettiklerinizden.

Ses çıkarmaları gerekir zaten böyle şeylerin olmasını kimse istemiyor ancak gündeme sadece kadın cinayetleri değil de işlenen erkek cinayetlerinin de girmesi gerekir. Gündemi zaten Twitter yönetiyor şu an orayı da kadının erkekten üstün olduğunu düşünen kadınlar.
Sadece erkekler öldürmüyor, tamam. Fakat cinayetlerin 5 bölü 6'sı erkek tarafından. Ki buna karşı ses çıkarmak da normal hale geliyor.
Eşitlik ve adalet aynı şey değildir. Erkek ve kadın eşit değildir. Zaten bu 2 varlığın fiziksel özellikleride birbirlerinden farklıdır. Ama adalet açısından kadın ve erkek eşit olmalıdır.

Ben de ondan bahsediyorum zaten yaradılışta erkek ve kadın birbirlerinden farklı yaratılmışlar ancak hak eşitliği her iki cinsiyete de gerekmektedir.

Ses çıkarmaları gerekir zaten böyle şeylerin olmasını kimse istemiyor ancak gündeme sadece kadın cinayetleri değil de işlenen erkek cinayetlerinin de girmesi gerekir. Gündemi zaten Twitter yönetiyor şu an orayı da kadının erkekten üstün olduğunu düşünen kadınlar.
Gündeme gelmesi gayet normal. Bana Ocak ayı içerisinde Türkiye'deki erkek cinayet sayısını ve kadın cinayeti sayısını atar mısınız? Aradaki farka bakalım.

Gündeme gelmesi gayet normal. Bana Ocak ayı içerisinde Türkiye'deki erkek cinayet sayısını ve kadın cinayeti sayısını atar mısınız? Aradaki farka bakalım.
Hocam ben zaten gündeme gelmesin falan demiyorum ki. Kadın cinayetlerinin fazla olduğu zaten bariz bir şey fakat ne yazık ki adalet sistemimiz bir işe yaramıyor bu durumda. Açıkçası uygulanan şiddet veya işlenen cinayet cinsiyet ayrımı yapılmaksızın gündeme gelmeli bence.

Bu şiddeti kadına, çocuğa, erkeğe, doktora diye ayırırsak çok mantıksız bir hareket etmiş oluruz çünkü herkes kendi derdine düşüyor.

Birisi doktora şiddete hayır diyor, diğeri kadına şiddete hayır diyor ama sadece kendilerini düşünüyorlar.

Hiçbiri şiddet yasası çıksın diye uğraşmıyor kendini koruyan yasa çıksın diye uğraşıyor çünkü diğerleri umrunda değil.

İlla bir yasa çıkacaksa "Şiddet yasası" çıksın ve bütün şiddetlere bir çözüm bulunsun.

Geri
Yukarı