Erkekler küpe takar mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okuduğum okulun kuralları çok katı değil çünkü yüksek puanlı bir Anadolu lisesi. Yani anlayacağınız herkes kendi halinde takılıyor, küpe vb. takılar okulda yasak değil diğer okullara karşın.

Yalnız sokakta bile laf edenler oluyor 'çıkar o küpeyi', 'kız mısın sen?' gibi sözlere maruz kalıyorum.
Okulda hiç öyle bir şey yaşamadım kimse gelip neden küpe takıyorsun demedi.
Eğitim seviyesi ile alakalı olduğunu düşünüyorum bu durumun.
Sizin düşünceleriniz neler, erkeklerin küpe takması anormal bir durum mudur?

Kesinlikle eğitim seviyesi kendim küpe takmam ama takana da takma demem abi.

Tak gitsin başkalarının doğrularına göre yaşanmaz bu hayat. İstediğin gibi küpe de tak, kolye de tak.

Gayet normal bir durumdur. Bu tarz şeylere karışanda da yobazlık vardır.

Neden bizim toplumumuz böyle düşünmüyor?

Kültür ile alakalı bir durum bu. Yani bazı okumuş ve görmüş insanlar bile hala sokak da sana "kız mısın çıkar şu küpeyi" diyen yobazlardan farkı yoktur. Yobaz, yobazdır. İlk okul 5. sınıftan sonra okul okumadım. Babam da psikopatın tekiydi, kendini sosyalist sanırdı ama inan bana yobazdan farkı yoktu. 16 yaşımda olduğum zaman babam bizi terk etmişti. Bana da eskiden aynı şeyleri ve daha fazlasını söyleyen yobazlar oldu. Merak etme hepsi yavaş yavaş bitecekler :) Belki biz hepsinin yok oluşuna şahit olamayacağız, ama gelecek nesiller bunu görecek. Ek dosya da paylaştığım fotoğraf bana ait, orta da ki kırmızı olan benim 😊
12232883_10153745217593147_509563339685964765_o.jpg

Eskiden padişahlar büyük olayları ve musibetleri atlattığında kulağına küpe takıp o olayı hatırlamak için takarlarmış. Kulağına küpe olsun sözü de oradan gelir. Ama günümüzde daha çok moda ve tarz için kullanılıyor. Ayrıca masküleniteyi düşürüyor. Şahsen takmam, takana da niye takıyorsun demem.

Kültür ile alakalı bir durum bu. Yani bazı okumuş ve görmüş insanlar bile hala sokak da sana "kız mısın çıkar şu küpeyi" diyen yobazlardan farkı yoktur. Yobaz, yobazdır. İlk okul 5. sınıftan sonra okul okumadım. Babam da psikopatın tekiydi, kendini sosyalist sanırdı ama inan bana yobazdan farkı yoktu. 16 yaşımda olduğum zaman babam bizi terk etmişti. Bana da eskiden aynı şeyleri ve daha fazlasını söyleyen yobazlar oldu. Merak etme hepsi yavaş yavaş bitecekler :) Belki biz hepsinin yok oluşuna şahit olamayacağız, ama gelecek nesiller bunu görecek. Ek dosya da paylaştığım fotoğraf bana ait, orta da ki kırmızı olan benim 😊Eki Görüntüle 1192795
Hocam bu da (fotoğraf) biraz abartı yani. Şahsen benim midem bulanıyordu böyle tiplerden.

Kültür ile alakalı bir durum bu. Yani bazı okumuş ve görmüş insanlar bile hala sokak da sana "kız mısın çıkar şu küpeyi" diyen yobazlardan farkı yoktur. Yobaz, yobazdır. İlk okul 5. sınıftan sonra okul okumadım. Babam da psikopatın tekiydi, kendini sosyalist sanırdı ama inan bana yobazdan farkı yoktu. 16 yaşımda olduğum zaman babam bizi terk etmişti. Bana da eskiden aynı şeyleri ve daha fazlasını söyleyen yobazlar oldu. Merak etme hepsi yavaş yavaş bitecekler :) Belki biz hepsinin yok oluşuna şahit olamayacağız, ama gelecek nesiller bunu görecek. Ek dosya da paylaştığım fotoğraf bana ait, orta da ki kırmızı olan benim 😊Eki Görüntüle 1192795
Bkz: Tavuz kuşu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı