Erken kalkmayı nasıl rutin haline getirebilirim?

Sınav öğrencisiyim ve sabah 06.00'da kalkmayı kendime alışkanlık etmeyi istiyorum. Fakat saat kaçta yatarsam yatayım o saatte alarmla uyanamıyorum. Uyansam bile uykumu alamamış oluyorum. Nasıl sabah erken kalkabilirim, bedenimi buna nasıl alıştırabilirim?

İlk olarak dombıra ya da mehter marşını telefonuna indiriyorsun zevkine kalmış ikisinden birini alarm sesi yapıp telefonu son ses hopölere takıp uyuyorsun.

İstekli iseniz erkenden kalkıp zinde olursunuz başta alışmak zor 1 hafta bunları çekersiniz sonra kendiliğinden gelir tavsiyem eğer gece gibi ihtiyaç molası verdikten sonra tekrardan yatıyorsan bir bardak su iç tekrardan tuvaletiniz geldiği zaman tuvalette yüzünüzü yıkayıp erken kalmış olursunuz.
İlk olarak dombıra ya da mehter marşını telefonuna indiriyorsun zevkine kalmış ikisinden birini alarm sesi yapıp telefonu son ses hopölere takıp uyuyorsun.

Hocam aileyi rahatsız etmez mi bu seferde 😁

İstekli iseniz erkenden kalkıp zinde olursunuz başta alışmak zor 1 hafta bunları çekersiniz sonra kendiliğinden gelir tavsiyem eğer gece gibi ihtiyaç molası verdikten sonra tekrardan yatıyorsan bir bardak su iç tekrardan tuvaletiniz geldiği zaman tuvalette yüzünüzü yıkayıp erken kalmış olursunuz.

Hocam aileyi rahatsız etmez mi bu seferde 😁

Yok ya kendim kullanıyorum zaten ne kadar derin olursa olsun 2 saniyede uyandığın için kapatıyorsun sıkıntı olmuyor.)

Alarm sesi olarak bu şarkıyı ayarla, alarmı da 6.00'ya kur. Şarkıyı duymamak için 6.00'dan önce uyanırsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sınav senen olmasına rağmen 6.00 çok erken gibi. Mesela akşamları 21.30 gibi yatsan dinlenirsin.

Biyolojik saatini devreye sokmaya çalış, ben alarm kurmadan istediğim saatte, dakik bir şekilde uyanabiliyorum, sadece biraz pratik istiyor, bunu herkes yapamıyor ama denemekte fayda var. Hatta biraz daha detay vereyim, eğer bilinçaltına sabah uyanman gereken saati iletirsen, gerçekten başarılı oluyorsun ama bu işlem o kadar basit değil, mesela biri sana gelip yarın saat 7'de kalkacaksın X yere gideceğiz derse bu işlem senin kontrolün dışında gerçekleşiyor ve tam o saatte uyanmış oluyorsun.

Bu doğru bu arada, bende de işe yarıyor.

Alarm sesi olarak bu şarkıyı ayarla, alarmı da 6.00'ya kur. Şarkıyı duymamak için 6.00'dan önce uyanırsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Denendi onaylandı :D
Screenshot_20201127-200656.png

Alarmını kur, kahve makinesini hazırla (Kahveyi, suyu doldurmak, bardağı koymak gibi.), Telefonu kahve makinesinin yanına koy ve sabah alarm çaldığında kahve makinesinin yanına gittiğinde kahveni hazırla ve uykunu aç 👍

Geri
Yukarı