Eşit ağırlık mı dil mi seçmeliyim?

• Konuyu başlatan P4L
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 5B

P4L

Picopat
Daha fazla  
10. sınıfım. Sayısalım iyi sayılmaz ama sayısal alanını seçtim, 2. dönemin sınavlarına kadar sayısala adapte olmaya çalışacağım. Notlar geldiğinde de eğer düşükse notlarım alan değiştireceğim. Dilim yani İngilizcem güzel sayılır ama tam olarak bir B1 sayılmam. Diğer bölümde ağırlıklı olan derslerim de ortalama denilebilir, sınırı geçiyorum diyeyim çoğu dersten kaldığım da olabiliyor bazılarından. 11'e geçmeden bu alan işini halledeyim diyorum. Ne önerirsiniz benim için? Bir de meslek hedefim konusunda kararsızım. 11'e kadar meslek hedefimi bulup ona göre mi alan seçmeliyim sadece? Meslek hangi alanı gerektiriyorsa adapte olmuşum olamamışım, kötüymüşüm değilmişim önemli değil mi sizce? Çalışıp yapmam mı gerekir? Düşünceleriniz nelerdir? Konu hakkında?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bütün gramerleri harika şekilde bilmiyorum.
Hocam dil yalnız grammerden ibaret değil ki 🙂. Bunun üstüne kelime ve bağlaç bilgisi gerek. Ayrıyeten bir ilginiz olmalı çünkü 9 ve 10 da öğretilen İngilizce, dil sınıflarına kıyasla çok yüzeysel. Belki maddi durumunuz iyi ise bir kursa giderekten bu eksikleri kapatabilirsiniz ( Eğer 11. sınıfta dil bölümünü seçerseniz ve eğer kursa gidecekseniz akın dil önerimdir)

Hocam dil yalnız grammerden ibaret değil ki 🙂. Bunun üstüne kelime ve bağlaç bilgisi gerek. Ayrıyeten bir ilginiz olmalı çünkü 9 ve 10 da öğretilen İngilizce, dil sınıflarına kıyasla çok yüzeysel. Belki maddi durumunuz iyi ise bir kursa giderekten bu eksikleri kapatabilirsiniz ( Eğer 11. sınıfta dil bölümünü seçerseniz ve eğer kursa gidecekseniz akın dil önerimdir)
Dilden nefret etmiyorum hocam ama aman aman bir aşkım da yok. Babam sayısal, matematik için falan özel ders aldırırım demişti. Kurstan daha iyi oluyor sanırım bu. Dil seçersem dil için özel ders almayı söylerim. Ama dil seçmek doğru olacak mı olay o. Eşit ağırlıkta aklımda.

Disiplinli çalışma ile eksikler tamamlanır. Önemli olan ne istediğin. Eğer sayısala ilgi duymuyorsan hiç uğraşma dil sınıfı var ise ona geç.
İlgim yok hocam. Meslek/gelecek konusunda iyi olduğu için yönelmiştim.

10. sınıf sayısalın orta değil de iyi değilse kesinlikle sayısal seçmemelisin. Sayısalı gerçekten yapabilirim diyen insan seçmeli. Sana bunu sayısal bir öğrenci olarak söylüyorum. Ayrıca meslek açısından dil bölümü eşit ağırlıktan daha avantajlı. Zaten tek iyi artık sayısal ve dil bölümü kaldı. Ağır gramerler görüyorlarmış bir de İngiliz Edebiyatı gibi dersler ekleniyor üstüne. Tabi istediğin mesleğe göre de değişir kararsız olduğun için böyle genel konuştum.

10. sınıf sayısalın orta değil de iyi değilse kesinlikle sayısal seçmemelisin. Sayısalı gerçekten yapabilirim diyen insan seçmeli. Sana bunu sayısal bir öğrenci olarak söylüyorum. Ayrıca meslek açısından dil bölümü eşit ağırlıktan daha avantajlı. Zaten tek iyi artık sayısal ve dil bölümü kaldı. Ağır gramerler görüyorlarmış bir de İngiliz Edebiyatı gibi dersler ekleniyor üstüne. Tabi istediğin mesleğe göre de değişir kararsız olduğun için böyle genel konuştum.
Eşit ağırlık seçersem ne olur ki hocam? Ayrıca dilde iş imkanları kısıtlı deniyor. Bu arada seçtiğim alan ne olursa olsun ayt de diyelim meslek hedefim sayısal bir meslek üzerine, ayt de sayısal yeri çözerek o mesleğe yine gidebiliyor muyum yeterli puanı alırsam sayısalda?

Birde sayısal bir meslek için ayt de sayısal yerine edebiyat ingilizce gibi derslerin sorularını çözersem, sayısal meslek için etkisi oluyor mu? Yoksa illa sayısal yerini mi yapmamız gerekiyor?

Son düzenleme:
Eşit ağırlık seçersem ne olur ki hocam? Ayrıca dilde iş imkanları kısıtlı deniyor.
Eşit ağırlık daha çok hukuk, psikoloji tarzı meslekler için. Dilin iş imkanı kısıtlı değil. Tercüman olursun ya da yurtdışına gidersin. İngilizce öğretmeni olabilirsin, çevirmen olabilirsin. Araştırdığında daha birçok iş çıkacaktır.

Bu arada seçtiğim alan ne olursa olsun ayt de diyelim meslek hedefim sayısal bir meslek üzerine, ayt de sayısal yeri çözerek o mesleğe yine gidebiliyor muyum yeterli puanı alırsam sayısalda

Gidebilirsin tabi üniversiteye göre değişir ama dil seçip de nasıl sayısal yapacaksın ki?

Yoksa illa sayısal yerini mi yapmamız gerekiyor?
Bilgim bu konuda kısıtlı ama muhtemelen evet.

Yeni konular

Geri
Yukarı