Eşit ağırlık mı yoksa dil mi tercih edilmeli?

AquariusSs

Hectopat
Daha fazla  
Matematik sevmiyorum ama aman aman bir sevgim yok. Dil'e karşı ama karşımdakinin ne dediğini anlayabiliyorum ya da okuyabiliyorum. Herhangi bir meslek düşünmedim ve düşünsem de hep kararsız kaldım. O yüzden önerilerinizi bekliyorum.

Matematik sevmiyorum ama aman aman bir sevgim yok. Dil'e karşı ama karşımdakinin ne dediğini anlayabiliyorum ya da okuyabiliyorum. Herhangi bir meslek düşünmedim ve düşünsem de hep kararsız kaldım. O yüzden önerilerinizi bekliyorum.

Liseyi nasıl geçirmek istediğine ve yeteneklerine bağlı... İkisinden birine git baktın olmuyor geçiş yaparsın sonradan.

Matematik yapamıyorsan ea'da tutunamazsın, dil tavsiye ederim.

İlgin ve hobilerini ilerideki olmak istediğin bir meslekle düşün. Mesela doğru mesleğini onu yaparken sürenin nasıl geçtiğini fark etmediğin kapıldığın ve sonunda kendine artı olarak bir şey kattığın şeydir örneğin. Bundan sonra olmak istediğin mesleğe göre de bir bölüm seç.

İlgin ve hobilerini ilerideki olmak istediğin bir meslekle düşün. Mesela doğru mesleğini onu yaparken sürenin nasıl geçtiğini fark etmediğin kapıldığın ve sonunda kendine artı olarak bir şey kattığın şeydir örneğin. Bundan sonra olmak istediğin mesleğe göre de bir bölüm seç.

Gariptir ki ilgim ve hobim yok. O yüzden meslekte düşünemiyorum. Matematiğim liseye geçtiğimden beri 30 ortalama üstünü göremedi.

Müdür yardımcımız okulumuzun kalabalık olduğundan dolayı değiştirme olayının yapılmayacağını söylüyor.

Sınıflar ortalama kaç kişilik? Kaç tane sınıf açılıyor? Sadece sene başı geçişler açık oluyor. Yani sene ortası geçiş sağlamazlar. Seneye 1 hafta falan dene rehber hocanla konuş onlar ayarlar merak etme. Sürekli öğrenci değişimi olmasın diye öyle demiştir.

Gariptir ki ilgim ve hobim yok. O yüzden meslekte düşünemiyorum. Matematiğim liseye geçtiğimden beri 30 ortalama üstünü göremedi.

Biraz kendine vakit ayırıp farklı aktiviteler yaptığında farkına varıcaksın. Mesela ben 6.sınıfta olduğu kadar yazılım ve eski bilgisayarımdaki sorunları kurcalarken hem kendime bir şeyler kattığımı hem de mesleğimi düşünmüş oldum orada mesela.

Dil için turizm lisesine gittim. Son senem ve ben bu liseyi tercihlerime dil okurum amacı ile son çare olarak eklemiştim. Muhasebe bölümünü tercihlere yazmışız, benim bir bilgim yoktu. Dile geçmek istedim müdür yardımcımız engelledi. 9. sınıfın yarısından 10. sınıfın yarısına kadar geçişler açıktı ve öğretmenler bağıra bağıra geçecek olanlar geçsin çok geç olmadan diye 2-3 derste bir duyuru geçiyorlardı. 3 sene muhasebe okuyup bu sene staj yapacakken yazın bir telefonla "Akademik Destek" sınıfına geçtim. Teşekkür ve üstü alanları sınava hazırlamak için açılmış özel sınıflardı. İlk defa bu sene oldu ve gelecekte olmayacakmış. Eşit ağırlık okuyorum ve eğer dil konusunda becerin varsa eşit ağırlık gibi bir yoldan giderek hayatını mahvetme. Yurt dışına açılmak istersen önün açık olur en azından. 80 gün civarı bir şey kaldı ve ben AYT'de 30 net bile yapamıyorum. Dil okusaydım çok daha iyi durumda olurdum diye düşünüyorum. Eğer dil okumak gerçekten aklındaysa geç, isteksizsen EA devam et.

Dil için turizm lisesine gittim. Son senem ve ben bu liseyi tercihlerime dil okurum amacı ile son çare olarak eklemiştim. Muhasebe bölümünü tercihlere yazmışız, benim bir bilgim yoktu. Dile geçmek istedim müdür yardımcımız engelledi. 9. sınıfın yarısından 10. sınıfın yarısına kadar geçişler açıktı ve öğretmenler bağıra bağıra geçecek olanlar geçsin çok geç olmadan diye 2-3 derste bir duyuru geçiyorlardı. 3 sene muhasebe okuyup bu sene staj yapacakken yazın bir telefonla "akademik destek" sınıfına geçtim. Teşekkür ve üstü alanları sınava hazırlamak için açılmış özel sınıflardı. İlk defa bu sene oldu ve gelecekte olmayacakmış. Eşit ağırlık okuyorum ve eğer dil konusunda becerin varsa eşit ağırlık gibi bir yoldan giderek hayatını mahvetme. Yurt dışına açılmak istersen önün açık olur en azından. 80 gün civarı bir şey kaldı ve ben AYT'de 30 net bile yapamıyorum. Dil okusaydım çok daha iyi durumda olurdum diye düşünüyorum. Eğer dil okumak gerçekten aklındaysa geç, isteksizsen EA devam et.

Gerçekten yurt dışına açılma gibi bir isteğim var hatta bu konu arkadaşlarım tarafından dalga konusu olmuştu, bunu göz önünde bulundurabilirim ama hala kararsızım sonuçta geleceğime dair hiçbir şey düşünmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı