Eski laptop'u ne yapabilirim?

1kangal

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, elimde 15 yıllık ASUS X52 series 512MB ekran kartı 3GB RAM laptop var. Halen canavar gibi çalışıyor ama bulunduğumuz dönemin şartlarını karşılamıyor. Yeni laptop almayı düşünüyorum ama elimdekini ne yapabilirim bir fikrim yok. Satsam para eder mi bilmiyorum. Bu konuda sizce ne yapmalıyım?

Video montajlamak için kullanırdım ben olsam. Veya yayın falan yapıyorsanız laptop ekranına sohbeti yansıtabiliyor olmanız lazım.

Knight Online, Metin2 tarzı pazar kurmalı oyunlarda kullanmak için o tarz laptoplara çok büyük talep var. Ucuza gider ama elinde kalmaz yani :D. Bende de benzeri var kendim kullanıyorum.

Merhaba arkadaşlar, elimde 15 yıllık ASUS X52 series 512MB ekran kartı 3GB RAM laptop var. Halen canavar gibi çalışıyor ama bulunduğumuz dönemin şartlarını karşılamıyor. Yeni laptop almayı düşünüyorum ama elimdekini ne yapabilirim bir fikrim yok. Satsam para eder mi bilmiyorum. Bu konuda sizce ne yapmalıyım?
Televizyon yerine kullanabilirsin eğer dizi film izleyen birisi isen. 😄 Veya müzik dinlemek için bir arşiv görevi gören bir bilgisayar olabilir. Harddisk kapasitesini arttır arşiv niyetine kullan. Ben öyle yaptım. Emektar ama epey şey gördü. Metal müzik arşivimi yedekledim mesela 🤟

RAM + SSD yükseltmesi uygunsa yap bir 5 sene daha gider. Sağa sola giderken yanında götürür Web'de gezersin en kötü. 👍
Ram maksimum 4gb ye yükseliyor 32bit işlemci olduğu için, ssd takmayı düşünüyorum ama ssd fiyatı bilgisayarın değerinden yüksek olacağı için takmadım şuana kadar.
RAM + SSD yükseltmesi uygunsa yap bir 5 sene daha gider. Sağa sola giderken yanında götürür Web'de gezersin en kötü. 👍
SSD bilgisayarın fiyatından yüksek
Ram maksimum 4gb ye yükseliyor 32bit işlemci olduğu için, ssd takmayı düşünüyorum ama ssd fiyatı bilgisayarın değerinden yüksek olacağı için takmadım şuana kadar.
SSD takmak Tofaşa Mercedes motoru takmak gibi olur, sizce değer mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı