Eskişehir Espark'daki Suriyeli Bolluğu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kunduzbey

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Evet arkadaşlar cuma günü gece Espark AVM'ye gittim. Acıkmıştım yemek yiyordum. Yanıma 2 tane Suriyeli geldi kahve içiyorlardı. Böyle kıyafetleri de yesyeni ve şık duruyordu. Sonra ikisi de ceplerinden iPhone 8 çıkardı. Evet, iPhone 8. Şaşırdım bunların ikisininde mülteciye benzer hali yoktu. Bir de bağıra bağıra Arapça konuşuyorlardı. Saygı diye bir şey yok şu insanlarda. Neyse yemeğimi yedim ve Decathlon'a girdim. Her yerde Suriyeli vardı. Onları pahalı ürünler alırken gördüm. Sonra çıktım oradan ve MediaMarkt'a girdim ve gene Suriyeliler.:lanet::lanet: Oradaki teşhir ürünü olan kulaklıkları kırmaya çalışıyorlardı. Bir de milleti rahatsız ediyorlardı. En sonunda çıktım Espark'dan bindim tramway'a ve yine Suriyeliler ile karşılaştım. Gene bağıra bağıra Arapça konuşuyorlardı. Hiçbiri savaştan kaçmışa benzemiyordu ve hala bu insanlıktan nasibini almamış varlıkları isteyenler var. Sözü size bırakıyorum.

Garip ben Eskişehir'de hiç Suriyeli görmemiştim. Espark'ta da görmemiştim. O gün şanssız günündeymişsin anlaşılan.
Gerçi ben Ankara'da da görmüyorum :) :) Sanırım çevreme hiç dikkat etmiyorum.

Garip ben Eskişehir'de hiç Suriyeli görmemiştim. Espark'ta da görmemiştim. O gün şanssız günündeymişsin anlaşılan.
Gerçi ben Ankara'da da görmüyorum :) :) sanırım çevreme hiç dikkat etmiyorum
Daha garibi, ben liseye bu sene geçtim bazı arkadaşlarımın ortaokulunda bile varmış. Ben de çok karşılaşmazdım normalde.

Bu konuları dile getirdiğin zaman ırkçı oluyorsun. "Tamam o zaman, ben bu ülkede yaşamak istemiyorum" deyip gittiğin zaman da vatan haini. Anladım.

Mardinliyim. Suriye'yle sınırımız var. Burda bu kadar Suriyeli yok. Suriye'de bu kadar Suriyeli kalmamıştır. :ROFL: Gerçi Doğu'yu beğenmiyorlar. Büyükşehir olmazsa yaşayamazlar. Batı'dakiler düşünsün banane ule. :ROFL: Her seçim gavura vurur gibi vuran İstanbul düşünsün. :ROFL:

Bu konuları dile getirdiğin zaman ırkçı oluyorsun. "Tamam o zaman, ben bu ülkede yaşamak istemiyorum" deyip gittiğin zaman da vatan haini. Anladım.
Bunu yapmak ırçılıksa (bence değil) seve seve ırkçı olurum. Mustafa Kemal Atatatürk'ün kurduğu modern ve çağdaş Türk devleti ortadoğu bataklığının gerici Arap devleti olma yönünde ilerliyor ve biri buna "DUR" demeli.

@@kunduzbey Değil zaten. İnsanlara ülkenin kötüye gittiğinden bahsediyoruz, düzeltmek için çözüm önerileri sunuyoruz ama insanlar bizi suçluyor. Sonra bu ülkede yaşamak istemediğini belirtip gidince de arkandan vatan haini diyorlar. Saçma bir paradoks yani.

Sırf ırkçı demesinler diye bu konular hakkında konuşmaktan kaçınıyorum. Okullarda bulunan öğrenciler arasında da Suriyeli öğrenciler var. Onların da okumaya hakkı var. Bencil görünmek istemediğin için onlara da bir şey demiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı