Evde erken yaşta dumbell kaldırmak gelişimi etkiler mi?

FortunateWaltz

Femtopat
Daha fazla  
13 yaşındayım, 50 kiloyum, boyum 157.
Evimde 2.5kglik, 1 Kg'lik dumbellar var. Bunlarla spor yapmak istiyorum. Yanında mekik şınav dahil fakat bir sürü insan dumbellarin gelişimimi olumsuz etkileyeceğini söylemiş, bazıları tam tersini yani az ağırlıkla dumbell kaldırmanın sorun olmayacağını söylemiş. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yaşlarda dumbell yerine vücut ağırlığıyla şınav, barfiks gibi hareketler daha çevik hissettirir. Üstelik barfiks ya da şınav sayılarınızla da gurur duyabilirsiniz.

Bu yaşlarda dumbell yerine vücut ağırlığıyla şınav, barfiks gibi hareketler daha çevik hissettirir. Üstelik barfiks ya da şınav sayılarınızla da gurur duyabilirsiniz.

Hocam şınav çok zor geliyor 4 5 tane çekebiliyorum onun da doğruluğu mühim.

Evde barfiksim yok, kapıya bir de koridora takabilirim fakat babam kapı menteşesini mahveder ve koridorda kötü görünür diye almıyor.

2.5kg la lateral raise bicep curl gibi hareketler yapsam,ileride sorun yaşar mıyım?

Evde barfiksim yok, kapıya bir de koridora takabilirim fakat babam kapı menteşesini mahveder ve koridorda kötü görünür diye almıyor.

2.5kg la lateral raise bicep curl gibi hareketler yapsam,ileride sorun yaşar mıyım?
Sorun yaşamazsın da yetersiz gelir 2.5kg.

13 yaşındayım, 50 kiloyum, boyum 157.
Evimde 2.5kglik, 1 Kg'lik dumbellar var. Bunlarla spor yapmak istiyorum. Yanında mekik şınav dahil fakat bir sürü insan dumbellarin gelişimimi olumsuz etkileyeceğini söylemiş, bazıları tam tersini yani az ağırlıkla dumbell kaldırmanın sorun olmayacağını söylemiş. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun yaşamazsın da yetersiz gelir 2.5kg.

2.5kg la lateral raise bicep curl gibi hareketler yapsam, ileride sorun yaşar mıyım?

2.5kg size nasıl problem yaratsın hocam. Marketten bir kola alıp poşete koyduğunuz zaman bile kaldırıyorsunuz aynı ağırlığı zaten :D.problem olmayacaktır.

Teşekkürler yardımcı olduğunuz için, dumbellar tak çıkar şeklinde yani 5kg,7.5kg, 10kg da olabiliyor.🙂

Anladım dostum. Seni kötü yönde etkilemeyecktir fazla ağır kaldırıp omurgana vs. hasar vermediğin sürece. Hayatında aldığın en iyi karar ne diye sorarsan vücut geliştirmeye başlamak derdim. Çalışmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı