Evde mi salonda mı fitness yapılmalı?

ErrorCorrection

Decipat
Zayıf biriyim ve bu yüzden spora başlayacağım. Yaz gelene kadar evde dumbell ve barlarla mı çalışayım? Yoksa yaza kadar sadece kilo almaya çalışıp yazın mı salona gideyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
@ErrorCorrection hocam ilk evde spor aletleri ile başlayın, yazın da salona gidersiniz. Hem salonda ileri seviye ağırlıkları kaldırabilirsiniz evde iyi bir şekilde çalışırsanız.

Zayıf biriyim ve bu yüzden spora başlayacağım. Yaz gelene kadar evde dumbell ve barlarla mı çalışayım? Yoksa yaza kadar sadece kilo almaya çalışıp yazın mı salona gideyim?
Dostum öncelikle boy kilo nedir ? Ve vücut tipin sanıyorsam ektomorf. Ektomorf vücut tipinde yağsız olarak hacim eklemek dünyanın en zor şeyi olabilir. Boy kilo söylersen önerimi yapacağım. Beslenme ve spor konusunda konusunda.

Hocam spora başlarsam ve kilo alırsam bu kilo düz aldığım kilolar gibi görünür mü?
Dostum biraz beslenmeyle de alakalı. Ama zaten zayıf bir vücutsan sporla kilo alman gerekiyor, evde veya salonda. Ağırlık çalışmaları ve kardiyo olmazsa yediklerin vücuda yağ olarak gelir. Göbekli yağ bezesi olursun. Sporsuz kilo almanı önermiyorum.

Dostum öncelikle boy kilo nedir? Ve vücut tipin sanıyorsam ektomorf. Ektomorf vücut tipinde yağsız olarak hacim eklemek dünyanın en zor şeyi olabilir. Boy kilo söylersen önerimi yapacağım. Beslenme ve spor konusunda konusunda.

Dostum biraz beslenmeyle de alakalı. Ama zaten zayıf bir vücutsan sporla kilo alman gerekiyor, evde veya salonda. Ağırlık çalışmaları ve kardiyo olmazsa yediklerin vücuda yağ olarak gelir. Göbekli yağ bezesi olursun. Sporsuz kilo almanı önermiyorum.

182 63 kiloyum. Önceden 69 kiloya kadar çıkmıştım ama ramazan gelince bir de bilgisayara fazla takılınca fazla yemek yiyemedim. Ama kolay kilo alıyorum yani yiyince bence.

Eğer evinde varsa yani yazın gideceksen bence evinde çalış. Yazın başlarsın ve evdeki kilolara alışık olduğundan zorluk da çekmezsin. (İzole hareketler için konuşuyorum.)

Yeni konular

Geri
Yukarı