Evde zayıflamak

Ekmeği ve şekeri azalt. Az az ye sık ye. Evde yapacaksan kesinlikle mekik çekmeni öneririm. Onun dışında evde yapılacak sporlarla alakalı videolar veya telefon uygulamaları var. Onları da kullanabilirsin. Ekmeği azaltmak çok işe yarıyor. Bol bol su iç, yürüyüş yap. Evden çıkamasan bile evin içinde turla.

Spor salonuna gidemiyorsan evde vücut ağırlığın ile spor yapacaksın o zaman. Şınav, barfiks, mekik çekeceksin alabiliyorsan bir çift dumbell al internetten zaten çok pahalı değiller 1 gün çalış 1 gün dinlen yapacaksın ve fullbody olarak çalışacaksın. Fakat diyet yapmazsan hiç bir etkisi olmaz en önemlisi diyet. Sadece diyet yaparakta kilo verebilirsin ama spor yaparak diyet uygularsan hem estetik bir vücudun olur hemde sarkmalar olmaz sıkılaşırsın.
İn
Karbonhidratı tamamiyle keseceksin zaten. if diyeti veya eğer çok dirençli biriysen ve hızlı kilo vermek istiyorsan su orucu yapabilirsin. Su orucu kısaca 1 ay hiçbir şey yemeyip sadece günde 3-4 litre su içmek.
Bunu duydum daha önce ama böyle bir oruç deri sarkması yapar diye düşünüyorum ki kan aldırmaktan haz etmeyen ben deri ameliyatına gireyim.

İn

Bunu duydum daha önce ama böyle bir oruç deri sarkması yapar diye düşünüyorum ki kan aldırmaktan haz etmeyen ben deri ameliyatına gireyim.
Evet çok hızlı kilo verdiğin için yapıyor. Onun için de spor yapman lazım dostum. Bu oruç'u yapan insanlar aynı anda spor yapıyorlar zaten derim sarkmasın diye. Spor salonunda burada herkesin genel olarak uyguladıgı şeyi söyleyeyim boy kilona göre günde kaç kalori alman lazım hesaplıyorsun , sonra o kalori miktarının yarısını protein ağırlıklı alıyorsun.

Evet çok hızlı kilo verdiğin için yapıyor. Onun için de spor yapman lazım dostum. Bu oruç'u yapan insanlar aynı anda spor yapıyorlar zaten derim sarkmasın diye. Spor salonunda burada herkesin genel olarak uyguladıgı şeyi söyleyeyim boy kilona göre günde kaç kalori alman lazım hesaplıyorsun , sonra o kalori miktarının yarısını protein ağırlıklı alıyorsun.

İyi dedinde benim en büyük düşmanımdır diyetisyenler ayrıca spor salonuna ayıracak vaktim yok olabilir aslında ama eve gece köründe gelmeyi istemiyorum. Sporcuların en sevdiği şey yumurta sadece yumurta yiyerek protein alabilir miyim ? Çünkü ramazandayız ve Şimdi başlarsam avantajlı başlamış olurum hiç olmasa bile şınav mekik yaparak 4-5 kilo veririm diye düşünüyorum.

İyi dedinde benim en büyük düşmanımdır diyetisyenler ayrıca spor salonuna ayıracak vaktim yok olabilir aslında ama eve gece köründe gelmeyi istemiyorum. Sporcuların en sevdiği şey yumurta sadece yumurta yiyerek protein alabilir miyim ? Çünkü ramazandayız ve Şimdi başlarsam avantajlı başlamış olurum hiç olmasa bile şınav mekik yaparak 4-5 kilo veririm diye düşünüyorum.
Hocam hamur işini çok yeme yeterli. İstediğini yiyerek kilo verirsin. Tek yapman gereken şey günlük alman gereken kalori miktarının yarısını almak. Örnek veriyorum:
Günlük 5000 kalori almam lazım benim yiyip içtiğim şeyleri hesaplayıp bunun yarısı yani 2.500 kalori alıyoruz ve çok rahat kilo veriyoruz. Spor salonuna gitmene gerek yok şu an ramazanda belki koşamıyorsun ama hem sağlıklı yaşamak hem de kilo verme hızını daha da arttırmak istiyorsan günde yarım saat koşu veya yürüyüş yapman iyi olacaktır.

Otobüs yerine yürüyerek git ya da asansör yerine merdiven kullan. İlk önce yaşam tarzını değiştirmen gerekiyor yoksa bir dönem spora gideyim bir dönem diyet yapayım zayıflayayım sonra eskiye döneyim yok eski düzene dönünce tekrar kilo alıyorsun o yüzden monotonluktan çıkmak için günlük alışkanlıkları değiştirmek lazım.

Ben asosyal pek fazla dışarı çıkmayan birisiydim baya salmıştım kendimi 70 kiloya kadar çıktım sonra kiloların bana verdiği piskolojik ve fiziksel rahatsızlıklardan dolayı zayıflamaya karar verdim D vitamin eksikliğinden dolayı hızlıca kilo alıyordum ve yaşlı görünüyordum zaman kaybetmeden dışarı attım kendimi. Ekmek,Şeker gibi besinleri yememeye başladım ve hergün halı saha maçı basketbol maçlarına gittim 2.5 ayda 12 kilo verdim ve şuan 58 kiloyum ve gayet mutluyum hafif sarkıklar var ama ne olcak. Dostum kendine güven ve çalışmaya başla kilo çok gereksiz birşey zayıflayınca anlayacaksın :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı