Spor yapamadan zayıflamak

Makaleler
1
Arkadaşlar, selamlar. Aslında başlık yanıltıcı duruyor. Spor yapmadan değil, daha doğrusu yapamadan zayıflamak daha doğru olur. Pandemi döneminde çevremdeki tüm spor salonlarında insanlar maskesiz antrenman yapıyor. Böyle bir ortamda bir kişinin virüsü taşıması herkesi hasta edebileceğinden bu mekanlardan uzak durdum. Daha önce 20 küsur kilo verdim, çok şişmandım. 20 Yaşındayım, 178 boy, 96 kiloyum. 85'e inmeye çalışıyorum. Son bir yılda ne yazık ki biraz aldım. Evimde neler yapabilirim? Her şeyi denerim, sağlığın bozulur şunu yapma demeyin. Şişman olarak kalmak eminim daha sağlıksızdır. Önerilerinizi bekliyorum.

Hocam evde yapabileceğiniz en iyi yöntem fazla kalori alacağınız yiyecekleri bırakmak(ya da seyreltmek) onun dışında eğer imkanınız var ise fazlaca tempolu yürüyüş yapın.

O boy için kilo iyi bence.
İyi falan değil, neresi iyi?

Kardeşim doktora görün, kan değerlerini kontrol etsin. Kan şekerin varsa vitamin eksikliği, kolesterol, insülin vb. Ona göre vitamin yazar diyetisyene sevk eder. Kan değerlerin normal değilse zaten kilo veremezsin, ne kadar spor diyet yaparsan yap.

Değerlerine göre diyetisyenin vereceği diyet programı + spor ile destekleyeceksin... Haftanın 4 günü en az yarım saat yürüyüş, bisiklet şart.

Yanlış bilgiler sunmayın, neresi iyi?

Kardeşim doktora görün, kan değerlerini kontrol etsin. Kan şekerin varsa vitamin eksikliği, kolesterol, insülin vb. ona göre vitamin yazar diyetisyene sevk eder. Kan değerlerin normal değilse kilo veremezsin, ne kadar spor diyet yaparsan yap.
Diyet + spor ile destekleyeceksin...

Tabii ki de kilo verilebilir ama neredeyse 180 boy için 95 kilo bence çok değil.

Hocam ben genellikle gün içinde oturuyorum. Biraz hareketsizim. Akşamları okula gidip geri geliyorum, amaç yürüyüş yapmak. Yürüyüş yapmak gerçekten işe yarıyor. Tavsiye ederim.

Aylardır spor salonu ve dışardayım hiç te bir şey olduğu yok. Kendinizi kandırmayın ve spor salonuna gidin. Kilo vermenin temel kuralı kalori açığı oluşturmak. Günde almanız gereken kaloriden daha düşük kalori alırsanız kilo kaybetmeye başlarsınız. Şekerden kesinlikle uzak durun. Sadece doğal şeker alabilirsiniz elma gibi. Yağlı her şeyden uzak durun. Yemeklerini azıcık bir şey zeytin yağı kullanarak yapınız. Günde en az 4 5 litre su için. Ben pandemi denen bu yalanın olduğuna inanmıyorum. Eğer salona giderseniz antremandan sonra 20 dk kardiyo yapınız.

Aylardır spor salonuna gidiyorum ve spor salonları dışarıdan daha güvenli, en azından benim gittiğim salon. Çünkü kapasite sınırı var ve önlemler iyi alınmış. Diyet programı ile evet kilo verebilirsiniz fakat bu verdiğiniz kiloları tekrardan alma olasılığınız yüksek. Spor yaparak kilo vermeyi desteklemelisiniz. Özellikle ağırlık antrenmanı.

Tabii ki de kilo verilebilir ama neredeyse 180 boy için 95 kilo bence çok değil.
1.78 Boya 95 kilo maalesef fazla. Kendimden biliyorum. 1.83 boyunda 92 kiloydum ve kiloluydum haliyle. Geçen yaz 80 kiloya indim fakat bu ramazan ayında tekrar 83 oldum ve şimdi hem spor yaparak hem de diyet yaparak 75 kiloya düşmeye çalışıyorum. Boy ve kilosunu kullanarak ideal kilosunu hesaplamalı. Benim ideal kilom 75.

Geri
Yukarı