Spor yapamadan zayıflamak

Spor yapmadan zayıflamak isteyen kişilerin yapması gereken şeyler: Çayı şekersiz içip kola falan asitli hiçbir şekerli şey içmeyeceksin, her yemek için 2 yemek kaşığı maksimum yağ kullanacaksın fazlası zarar, ekmek yemeyeceksin, abur cubur yemeyeceksin, unlu ürünler falan hani yemeyeceksin poğaça gibi, kardiyo yapacaksın evde, tabağı 2 büyük, 1 küçük kısma bölüp 2 büyük kısma protein ve lifli karbonhidratlar koyacaksın ve 1 küçük kısma ise nişastalı karbonhidratlar koyacaksın. Nişastalı karbonhidratlar pilav, makarna falan gibi şeyler. Lifli karbonhidratlar ise sebzeler işte domates,soğan falan gibi. Kardiyo açısından yapmak isteyen olursa atıyorum aşırı iyi kardiyo. Aşırı terletiyor. Nişastalı ve lifli karbonhidratlar ile protein açısından değişik değişik yemek isteyen olursa diye içeren şeylerin listesini de atıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aylardır spor salonu ve dışardayım hiç te bir şey olduğu yok. Kendinizi kandırmayın ve spor salonuna gidin. Kilo vermenin temel kuralı kalori açığı oluşturmak. Günde almanız gereken kaloriden daha düşük kalori alırsanız kilo kaybetmeye başlarsınız. Şekerden kesinlikle uzak durun. Sadece doğal şeker alabilirsiniz elma gibi. Yağlı her şeyden uzak durun. Yemeklerini azıcık bir şey zeytin yağı kullanarak yapınız. Günde en az 4 5 litre su için. Ben pandemi denen bu yalanın olduğuna inanmıyorum. Eğer salona giderseniz antremandan sonra 20 dk kardiyo yapınız.
Binlerce kişi ölüyor nasıl inanmıyorsunuz hala 😂

Arkadaşlar, selamlar. Aslında başlık yanıltıcı duruyor. Spor yapmadan değil, daha doğrusu yapamadan zayıflamak daha doğru olur. Pandemi döneminde çevremdeki tüm spor salonlarında insanlar maskesiz antrenman yapıyor. Böyle bir ortamda bir kişinin virüsü taşıması herkesi hasta edebileceğinden bu mekanlardan uzak durdum. Daha önce 20 küsur kilo verdim, çok şişmandım. 20 Yaşındayım, 178 boy, 96 kiloyum. 85'e inmeye çalışıyorum. Son bir yılda ne yazık ki biraz aldım. Evimde neler yapabilirim? Her şeyi denerim, sağlığın bozulur şunu yapma demeyin. Şişman olarak kalmak eminim daha sağlıksızdır. Önerilerinizi bekliyorum.
Evde egzersiz yapabilirsiniz. Ben yapıyorum. Öğün atlamayın. Çok az uyku kilo aldırır. Atletizm yapıyorum ben. Şu sıralar çok zayıfladım. Doktorum yemek yedikten 2 saat sonra spor yap dedi.

Yaklaşık bir ay geçti. Şu anda 88 kilodayım. Aşı olduktan sonra spor salonuna yazıldım. Haftada 5 gün gidip yaklaşık 1-1.5 saat geçirdim. Çok katı bir diyet uyguladım ve sadık kalmakta oldukça zorlandım. Birkaç kilo daha verdikten sonra 2000 kalori almaya çalışıp spora devam edeceğim.

Yaklaşık bir ay geçti. Şu anda 88 kilodayım. Aşı olduktan sonra spor salonuna yazıldım. Haftada 5 gün gidip yaklaşık 1-1.5 saat geçirdim. Çok katı bir diyet uyguladım ve sadık kalmakta oldukça zorlandım. Birkaç kilo daha verdikten sonra 2000 kalori almaya çalışıp spora devam edeceğim.
Ben de diyete başlayalı 5-6 gün oluyor. Ben de 180 boy, 96 kiloydum. Şu an 94,7’ye kadar düştüm. Nasıl bir diyet uyguladın?

Ben de diyete başlayalı 5-6 gün oluyor. Ben de 180 boy, 96 kiloydum. Şu an 94,7’ye kadar düştüm. Nasıl bir diyet uyguladın?
Daha önce isveç diyeti denilen diyeti yapmıştım. Bu diyete alışkın olduğum için birkaç ufak değişiklik yaparak kendime uyarladım. Örneğin orijinal diyette sabah sadece bir fincan kahve içiliyor. Ben spor yaptığım için öğle yemeğinin aynısını kahvaltıda da yedim. Bu sayede spor yapabiliyordum. Bu arada yapmayı düşünüyor isen türkçe kaynaklara sakın bakma, yanlış çeviriler yüzünden diyet ekstra zorlaşmış durumda. İngilzicesine ile 15 day diet diye aratarak ulaşabilirsin.

Daha önce isveç diyeti denilen diyeti yapmıştım. Bu diyete alışkın olduğum için birkaç ufak değişiklik yaparak kendime uyarladım. Örneğin orijinal diyette sabah sadece bir fincan kahve içiliyor. Ben spor yaptığım için öğle yemeğinin aynısını kahvaltıda da yedim. Bu sayede spor yapabiliyordum. Bu arada yapmayı düşünüyor isen türkçe kaynaklara sakın bakma, yanlış çeviriler yüzünden diyet ekstra zorlaşmış durumda. İngilzicesine ile 15 day diet diye aratarak ulaşabilirsin.
Hocam iyi bir diyetisyen sizin probleminizi şıp diye çözer. İyisini bulmak cidden zor ancak araştırmaya başlayınca çevrede gidilebilecek yerleri değerlendirdikçe bir fikriniz oluşuyor. Sadece size özel verilen programı uygulamak hareketsiz bir şekilde bile ayda 4-6 kiloya kadar verdirir. Ama tabi ki sağlıklı vücudun temel şartı spor :D

Geri
Yukarı