Everest SGM-X7 Gaming Mouse ve DLK-5110 Gaming Klavye İnceleme

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere 2 ay önce aldığım Everest! marka gaming klavyeyi inceleyeceğim. Öncelikle bence ucuz olduğu için Everest'e ön yargılı davranıyoruz, ancak bunu 4-5 ay sonra daha iyi anlayacağım. Şuan klavye 91 TL gibi bir fiyata sahip, ben klavye'yi 68 TL'ye almıştım. Başlayalım isterseniz...
Klavye:

1.jpg

Tasarım:
Klavye bana göre inanılmaz şık bir tasarıma sahip, ve gayet sağlam. Bundan önce Casper'in multimedya bir klavyesini kullanıyordum, açıkçası 120TL olmasına rağmen çok kullanışlı değildi. Benim gibi yükse tuşlar ve agresif bir tasarım seven arkadaşlara tavsiye ederim. Klavyenin W, A, S, D, yukarı, aşağı, sağ, sol ve makro tuşları kırmızı renkte. Alt kısmında bir ''Rampage'' yazısı var, yazı gümüş rengi parlak bir görünüme sahip. Klavyenin üst kısmında görebileceğiniz gibi demir ''çiviler'' var, aynı çivilerden sol alt ve alt kısımda da toplam 3 adet var. Sol üst kısımda ise Caps Lock vs. tuşları var. Yine üst panelde iki adet gümüş rengi tuş ve ses paneli mevcut. Gümüş tuşlarda birisi utku modu, birisi ise Windows tuşunu kilitliyor.

Makro:
2.png

Klavyede 10 adet makro tuşu ve 4 adet profil oluşturma seçeneği var. Rahat bir konuma sahip bu tuşlar gayet kolay bir şekilde ayarlanabiliyor. Yukarıda da göreceğiniz gibi bir yazılım programı var. Klavye ile birlikte CD'si veriliyor ve 30 saniye içerisinde kurulumu yapılıyor. Arayüzü oldukça basit, yukarı kısmından profil seçebiliyorsunuz, sol tık, ''assing a macro'' ya tıklayarak herhangi bir tuş kombinasyonu yapabiliyorsunuz. ''Launch a program'' tuşu ile bir programı açma tuşu yapabilirsiniz. Ve başka birçok özellik mevcut.
3.png

4.png

İncelemem bu kadar arkadaşlar, ilgilendiğiniz için hepinize teşekkürler. İyi sosyaller...

Not: Başlık yanlış olmuş, editörlerden ricam mouse'yi çıkarabilir misiniz? Şu an mouse'yi inceleyecek vaktim yok. Kusura bakmayan başlığı düzeltmeyi unutmuşum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bu klavyeyi düşünüyordum fiyatı cazip geldiği için fakat sosyalde kimse önermiyor. Bende o yüzden soğudum ama güzel inceleme eline sağlık klavye alıcağım zaman düşüneceğim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı