Everest SGM-X7 İncelemesi

Merhaba. Aslında bu fareyi 1 yıldır kullanıyorum. Bugün size incelemesini ve deneyimlerimi yapacağım.

Fareyi ben almadım. Arkadaşım almış ama hiç kullanmamış. Dokunmayıp gitmiş Logitech G300S almış. O da bana verdi :D

Artıları;
+Elinize tam oturuyor. Sağa sola hareket ettirirken elinizden kaymıyor. Kenarlarındaki çıkıntılar sayesinde de baş, yüzük ve işaret parmağınız yere değmiyor. Yani hani bazı fareler olur ya; o kadar küçüktür ki elinizle altına değebilirsiniz, bu öyle değil işte.
+Geniş mouse pad. Yani CS:GO profesyonel oyunculuk için değil tabi ama yine de yetiyor :D
+3'lü atış tuşu. Farenin sol tıkının hemen yanında. Onun dışında klasik resim geçmenize yarayan ileri ve geri tuşları. Makro ayarlanabilir mi bilmiyorum.
+Kaliteli malzeme. Yere masa hizasından düşürseniz de bir şey olmuyor.
+Işık. 35TL'lik bir farede ışık görmek hoşuma gitti. 3 rengi var : kırmızı,turuncu ve yeşil. Bunlar aslında hassasiyet değiştiriyor. Farenin tekerleğinin arkasında bulunan tuşa basarsanız hem ışık hem de hassasiyet değişiyor. O tuşa basılı tutarsanız ışık kapanıyor. Tekrar basılı tutarsanız ışık geliyor ama hassasiyet renkleri değişiyor. Mesela normalde kırmızı en hızlı iken turuncu en hızlı oluyor.
...
Eksileri;
-Jitter click için uygun bir fare değil.
-Çok ağır. Refleks için hiç uygun değil. Sağa sola döndürmek tam bir işkence.
-3'lü atışı çok yavaş. Tamamlaması için yaklaşık 1-2 saniye basılı tutmalısınız.

Umarım yardım edebilmişimdir :utanç:

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı