Evi olan birisi asgari ücretle geçinebilir mi?

Yok bakabilecek kabiliyeti varsa baksın , yanlış anlamışsın çocuk aç kalmasın diye diyorum. Eğer çocuğa bakacak parası yoksa çocuğa yazık olur.
Çocuk yapmak bir bireyin en büyük hakkıdır. Devlet de o birey ve o çocuğun güven içinde yaşamasını sağlamaya çalışır. Ama İktidar bunu başaramıyor. Ülke de doğum olmaz ise 1 yıla kalmaz azınlığa düşeriz. Ama başımızda ki bize bu şartlar altında "çocuk yapın" diyor :D

Evde de birbirinizi yiyorsunuz heralde.
Sadece merak ediyorum: kaç kişilik ailede ne kadar gelirle yaşıyorsunuz? Söylemek istemezseniz sorun değil fakat yaptığınız yoruma bakılırsa asgari ücretle geçinmediğiniz belli. Maalesef neredeyse tüm Türkiye halkının yaptığı gibi siz de bilmediğiniz konuda yorum yapıyorsunuz.

Çocuk yapmak bir bireyin en büyük hakkıdır. Devlet de o birey ve o çocuğun güven içinde yaşamasını sağlamaya çalışır. Ama İktidar bunu başaramıyor. Ülke de doğum olmaz ise 1 yıla kalmaz azınlığa düşeriz. Ama başımızda ki bize bu şartlar altında "çocuk yapın" diyor :D
Yapmasın demedim, çocuğa bakabilcekse yapsın eğer bakamicaksa çocuk aç kalcaksa çocuğa yazık değil mi?

Yapmasın demedim, çocuğa bakabilecekse yapsın eğer bakamayacaksa çocuk aç kalacaksa çocuğa yazık değil mi?

Ben de diyorum ki şu anda ülkenin nereden baksan %15-20'si çocuğa bakacak imkana sahip. O kesim dışında çocuk yapmazlarsa azınlığa düşeriz. Bunu gibi tonlarca sorun, sebep var. Bizi bu hale düşünenler utansın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı